www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

purinetol u održavanju

Ovaj forum je zaključan: ne možeš postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.    www.hull.hr -> Pitajte, prof.dr.sc. Boris Labar vam odgovara
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ely

PostPostano: uto kol 04, 2009 1:57 pm    Naslov: purinetol u održavanju Citiraj i odgovori

Zanima me da li se količina purinetola na održavanju određuje prema nalazima (da vrijednost leukocita bude 2-3) te se prema tome smanjuje ili povećava dnevna doza ili po umnošku(mg,visina,težina) pa se s tim oblikom davanja kombinira davanje g-csf za umjetno podizanje leukocita?
Unaprijed zahvaljujem, ely
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
pomagač

PostPostano: sri kol 18, 2010 11:54 am    Naslov: Re: purinetol u održavanju Citiraj i odgovori

ely je napisao/la:
Zanima me da li se količina purinetola na održavanju određuje prema nalazima ...

Ovo je i meni jako zanimljivo pitanje, to tim više što imam utisak da niti liječnici nemaju jedinstven stav glede doziranja tog lijeka. Šteta što već godinu dana nema odgovora.
[Vrh]
hari

PostPostano: sri kol 18, 2010 3:57 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Kolicina purinethola se odredjuje po krvnoj slici prvenstveno po leukocitima koji moraju biti izmedju 2 i 3
hari

PostPostano: sri ruj 01, 2010 6:26 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja sam pokusao da prokuzim semu kolicinu purinethola koju ce prof reci ali ne ide.
pomagač

PostPostano: pet ruj 03, 2010 7:58 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Meni se čini da se tu više primjenjuje osjećaj nego šema!
[Vrh]
pomagač

PostPostano: pet ruj 03, 2010 8:07 am    Naslov: Citiraj i odgovori

hari je napisao/la:
Kolicina purinethola se odredjuje po krvnoj slici prvenstveno po leukocitima koji moraju biti izmedju 2 i 3

Ako je manje od 2k, onda se ne daje, ali što ako je oko 2K (tu se vjerojatno gleda i trend). I još zanimljivije, što ako je preko 3k?
[Vrh]
hari

PostPostano: pet ruj 03, 2010 6:31 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ako je ispod dva onda nista,krv se kontrolira dva puta tjedno pon i pet. ako su iznad tri zavisi koliko su iznad ide se od 1/4 do 1 tablete.Ima jos jedna stvar u svemu tome,ako je organizam napao neki virus onda sami leukociti padaj u ako je neki upalni proces u tijelu onda sami rastu pa je nekad potrebno kontrolirati i CRP. Inacie u terapiji odrzavanja uzima se i Metotrexat ponedeljkom pa se svakih 14 dana kontrolira i jetra.Kolicina Metotrexata se odredjuje po tezini ,visini i jetrenim nalazima
pomagač

PostPostano: uto ruj 07, 2010 9:59 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Svaka čast Hari! U odsustvu dr. Labara pokazuješ zavidnu informiranost. Jesi li razmišljo o prelasku u profesionalce (makar u fušu)?
[Vrh]
hari

PostPostano: uto ruj 07, 2010 9:27 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Volio bi da nitko od nas pojma nema ni o leukemijama ni o limfomima i drugim malignim bolestima ali....Zivot je stvarno nepredvidiv
Prethodni postovi:   
Ovaj forum je zaključan: ne možeš postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možeš uređivati postove niti odgovarati.    www.hull.hr -> Pitajte, prof.dr.sc. Boris Labar vam odgovara Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.