www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

"spontana remisija"

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pomagač

PostPostano: sri pro 15, 2010 11:09 am    Naslov: "spontana remisija" Citiraj i odgovori

Evo jedne teme, na kojoj bih volio čuti stručna mišljenja naših liječnika, specijalista iako znam da im se na to diže kosa na glavi. A kako su pitanja dr. Labru zaključana, evo mene ovdje.
Dakle pitanje se odnosi na bolest kod koje je došlo do remisije, ali ne konvencionalnim načinom tj. kemoterapijom i zračenjem već iz nekog drugog razloga.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
pomagač

PostPostano: sri pro 15, 2010 11:16 am    Naslov: Citiraj i odgovori

spontana remisija kao poslijedica hipertermije

U tekstu mi je najzanimljiviji ovaj pasus:
"...Nikada nisu doživjeli da oblik takve leukemije ode u remisiju - rekao je Jordanov otac Garry. No slučajeva poput Jordanovog bilo je i prije. Takvima slučajevima zajednička je pojava koju zovu 'spontanom remisijom'. Neki znanstvenici spontanu remisiju opravdavaju temperaturom. Najčešće povišena temperatura aktivira imunološki sustav na najvišu razinu. Tijelo u tom trenutku prepoznaje stanice inficirane rakom te ih napada..."
[Vrh]
pomagač

PostPostano: sri pro 15, 2010 11:30 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hajde da stavimo i njega jer mailovi ionako kruže internetom sve u šesnaest:

Tullio Simoncini i NaHCO3 terapija

Dakle Simoncini tvrdi da je rak uzrokovan candidom, pa sve skupa liječi sodom bikarbonom. Tu mi je zanimljivo da je on onkolog, dakle nije baš šalabajzer, te da je zbog svog liječenja svršio u zatvoru, što jasno implicira da je opasno ugrožavao nečije živote.
[Vrh]
Vanda

PostPostano: čet pro 16, 2010 10:14 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Pomagač - kružeći netom naći ćeš na tonu svjedočanstava od ljudi koji su se svačim "izliječili od raka". Dokle god ti isti ne podastru svoje nalaze prije i poslije tretmana (markere, PETove, CTove, što god je relevantno) dakle ne dokažu bez ikakve sumnje da su se baš od toga izliječili, ne vjeruj. Nadalje, bitno je gledati i izvor koji prenosi neko otkriće - 24 sata i nisu baš relevantan izvor znanstvenih informacija.

Kemoterapija je skupa i da se ljudi mogu izliječiti soda-bikarbonom ili sličnom jeftinijim pristupima, ne misliš li da bi države i zdravstvena osiguranja skakali od sreće da uštede pare?

A Tulio Simoncini je kriminalac koji je izbačen iz liječničke komore i nikad ije uspio dokazati niti jednu od svojih tvrdnji. Imaš jako puno o njemu ovdje: http://forum.zanovidan.hr/viewtopic.php?f=18&t=476 pa da se sad ne ponavljam - najviše informacija imaš na drugoj strani rasprave.
[Vrh]
pomagač

PostPostano: pet pro 17, 2010 12:13 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Odličan link. A pitanje sam i postavio jer smatram da bi se o njima trebala očitovati struka, pa i liječnička komora. Naime ja do ovih informacija nisam došao kružeći netom, već mi ih šalju (da ne kažem bombardiraju) dobronamjerni prijatelji. I sad što da im odgovorim? Ali ako ih ja dobivam, dobivaju ih i drugi! A ako nema službenog stava, netko će ih i prihvatiti. Pogotovo u našoj sredini koja je sklona "alternativi". I baš zato sam otvorio temu.
[Vrh]
Vanda

PostPostano: uto pro 21, 2010 4:44 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Slažem se. AL nisam sigurna da ti itko osim pacijenata čita ovaj forum. Isto tako imam dojam da liječnička komora služi samo da ubire članarinu, slično kao i HAZU.

Ja sam svojim dobronamjernim prijateljima objasnila da mene zanimaju samo provjerene informacije. Nitko ne ide kod alternativnih servisera automobila, e pa isto vrijedi i za moje zdravlje.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.