www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dijagnoza NON HODGKIN
Prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milka

PostPostano: pon svi 09, 2011 2:27 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Curke šaljem izvještaj nakon DRUGE borbene linije. Odradila i drugu kemo. Sama radila provjeru Leuk bili 3,3. Kako sam već ujutro počela sa kemo, a nalaz digla popodne, nastavila sam sa trodnevnim ciklusom. A sad molim boga da sve bude OK jer je rizik od infekcija pojačan. A možda i nije kad ni nisam trebala raditi nikakve kontrolu već samo nakon drugog ciklusa. Herc mi nekak zna jače lupati kad legnem, tlak je tada nešto viši od mog niskog uobičajenog, al zapravo je normalan. To valjda dekortin radi svoje. Ispitat će sve na kontroli. Počela sam pipati kvržice. Ni nakon 2 kemo ja ne primjećujem da se što promjenilo. A niš i to ću vidjeti na UZV kad idem kod hemićke.
I tako nadam se i vjerujem u ljepše dane.
Kaj ste se uspavali? Dječica, mužići su OK pa je sve laganini. Pozdrav M
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Marijana S

PostPostano: sri svi 11, 2011 8:09 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

taja je napisao/la:

Jebemu mater,proć će i ovo!

Potpisujem !!!!
[Vrh]
Milka

PostPostano: pet lip 10, 2011 6:42 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja odradila treću kemo s Leukeranom i dekortinom. Kvržice mi se nisu baš nešto smanjile ali nakon 4 ture ide kontrola pa će se vidjeti kaj dalje.
Imam problema s lupanjem srca ali samo kad legnem na L a nekad i desnu stranu. Dobro je i kad uho ne stavim na jastuk.Tlak je OK, bilo OK a hemićka veli da je to vjerojatno od decortina.
Molila bi Martinu da mi opiše kak je bilo s njenim aritijama. A li kakvih novih zgodnih doktora na Rebru pa da i ja tam odem, jer vidim da nju, Vandu i druge super liječe i ne znaju kaj je to relaps.
Marijana kaj ima na moru, sanjam ga a ne znam da li ću ove godine moći uživati u plivanju.
Pozdrav malim anđelima, mamama i tatama, a posebno STK.
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: pet lip 10, 2011 9:04 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Bok Milka!
I mene ti zanima kaj ima na moru. Ja ti mogu javiti novosti iz Turopolja Smile
Čitam o ovim tvojim problemima, pa mi se čini da bi to stvarno trebale biti nuspojave.
Čini mi se da se OK držiš, pa samo tako nastavi. Čitam te Smile Javljaj što ima.
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: ned lip 12, 2011 10:29 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Nikako je sa svojim aritmijama na zelenu granu.Dok sam na betablokatoru ok ćim ne popijem, evo jutros 120 otkucaja.Sutra idem na holter i sisačkom kardiologu pa možda se on pozabavi time.A možda i ne!!Znaš kak to ide.Mene mući još i asma pa jedva dišem ovih dana,glava mi puca od pritiska,surla mi začepljena.Sve u svemu koma sam.Juće me muž htio malo izvesti ja se skoro onesvijestila u gradu.Tlak 90/40 otkucaj 107.Užas,ko stara babetina....treba me zatuć lopatom.... Evil or Very Mad
[Vrh]
stk

PostPostano: pon lip 13, 2011 9:18 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Milka,

drago mi je što stanje držiš pod kontrolom i što dobro guraš dalje. Ja sam nekako izgubila entuzijazam pisanja na forumu jer me je uistinu brzina relapsa koji je doživio moj mož bacila na koljena.

Moj muž se isto liječi na Rebru. Mi smo završili 3X3 FND, koštana srž je čista i čvorovi su se zadovoljavajuće povukli. jako je dobro podnio ovu drugu rundu, što naravno mene navodi na pomisao da ako mu se dobre stancie tako dobro oporavljalju, kak je tek onda s onim zloćudnim beštijama. One se valjda oporavljaju još brže.

Danas idemo na dogovor oko uzimanja matičnih stanica, sve u svemu želudac mi se prilično skvrčio jer cijela ta transplantacija nije baš zaj...cija. Što se tiče relapsa, problem je u tome što i ti i moj muž imate niskomaligne vrste limfoma koje je teško iskorijeniti. Konkretnije, ovaj koji ima moj suprug je u 3. i 4. stadiju neizlječiv, odnosno radi se o dosadnjakoviću koji te ne pušta na miru. Jedino što neki imaju sreće da ih pusti na miru 10 godina, a neki 10 tjedana. Mi očito spadamo u potonje nesretnike...Uglavnom ne znam kaj bih rekla više...cilj nam je preživjeti transplantaciju i nakon toga biti što duže u remisiji...pitanje je kako to postići??? sve Vas lijepo pozdravljamo i nadamo se da ste mi dobro i manje više zdravo!!!
[Vrh]
taja

PostPostano: ned lip 19, 2011 2:57 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Stkice,transplatacija nije zahebancija,ali prođe i ona.Bit će dobro vidit ćeš,jak je on.
Milka,bit će mora drugo lito ako neća ovo.
Tila san van reć svima da iden večeras u Lurd i da ću molit i za vas.
Držite se!
[Vrh]
stk

PostPostano: uto lip 21, 2011 8:52 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala ti, draga tajo. Sretan ti put, trebaju nam tvoje molitve...
[Vrh]
inn

PostPostano: čet lip 23, 2011 3:27 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

hi svima......
nekoliko mjeseci citam vase postove evo pre neki dan prikljucujem se ....imam pitanja i hocu razmena iskustva jer i moj suprug ima NHL B cell, trenutno je tako reci dobar ali kazu da ce trtebati i transplantacija..
pitanje za STK u koji je stadij bila bolest u vreme kad je otkrivena???
i to me jako zbunila i rastuzili da preko krvi se nije naslutio povratak, a mismo sad vadili krv i kao u redu je bilo pa nekako ne zure oko transplantacije ali strah me jer valjda i oni znaju da krv nije sto pposto siguran dokaz pa zasto se onda oslanjaju na te rezultate??
MILKA - nas je doktor rekao da ti indolentni limfomi t. neagresivni mogu se kontrolisati dugo dugo pa i decenijama...inace nas je jako agresivan , rekla mi jedna dr. koja radi i Americi na kliniku za lifome da se ocekije izbacivalje novih ljekova da su imali napredak tako da nadajmo se dok zivotarimo damcemo docekati neko bolje sutra...

TAJA - vidim da imas neso reci ok to sto mene zanima ali pitacu te drugom priliko sad sam nekako pala a i vi kad padnete kako se dignete???jojjj pokusavam sama i pozitivne misli ali nece ..mozda treba da uzimam nesto jace neko demitrin i sl..

Marijana -svaka cast sto si izdrzala bog vraca i isplatice ti se sve muke i bicce ovo samo jedna losa epizoda...

muci me to sto valda cu morati pripremati djecu ali nemam snage i neznam odakle i necu i nemogu ......
svako dobro svima , i ovde sam nasla slicne meni sudbine pa mi pomaze da citam i pisem...ko ima snage i zelje nek kaze ponesto...
[Vrh]
Milka

PostPostano: pon kol 01, 2011 12:17 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Izvještaj nakon 4 i 5. borbene linije
Nakon 4. kemčice UZV nalaz - nema kvržica, krv OK a ja presretna. Hura, izbjegla sam transplantaciju. Određeno da odradim još 2 kemo i u 9 mj kontrola.
I tak ja sretno odradim 5 kemo. Nakon toga pa za promjenu razbijem palac na ruci. Jer prije 1 mj razbila palac na lijevoj nozi, a prije 2mj gležanj desne noge i dlan. Još mi to baš nije OK. ali dobila sam tetanus pa sam sada srećom zaštićena. Uz to imam i E.coli pa moram pit Ninur i to 25 dana. To će se poklopiti sa pijenjem 6 kemo. A nisam ni pitala dal smijem to zajedno piti sa dekortinom i leukeranom ili moram prije prekinuti..
Spremala sam se na more, tamo sam mislila odraditi još zadnju kemo i krajem mjeseca doći odmorena doma. Ali stalno mi se nešto događa pa brinem i brinem i razbijam se.
Imam bol, pečenje u skočnom zglubu oko kojeg sam imala udarac ali i u drugom gdje ga nije bilo. Da li to može biti od kema?
Pozdrav svima koji se borite, odmarate, ne dam vam se pisati..
Tajo mogu li doći k tebi na more? Povela bi i Marijanu. U nekom postu sam je strpala na more, a ona na kontinentu ko i ja sanja plavetnilo. A možda i nije tako, samo nagađam. A ja idem - rješiti problemčiće i spaskirati se. Tajo čekajjjjj
[Vrh]
stk

PostPostano: čet kol 25, 2011 10:30 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Milka, veselim se s tobom kaj su ti nestale kvržice. Čuvaj kosti, i drži pod kontrolom E.coli da ti ne bi slučajno ušla u krvni sustav s obzirom na to da ti je imunitet zbog kemo jako slabašan. Još malo pa se nadam da će ti i službneo potvrditi remisiju. lp, stk
[Vrh]
Milka

PostPostano: pon lis 10, 2011 8:26 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pzdrav svima!
Za dobre vjesti za Amadeja Very Happy Razz Very Happy Razz
Nisam se javljala jakooo dugo. Odradila sam svih 6 kema i očekivala dobre vijesti krajem 9 mj. Planirala sam odlazak na M. Bistricu, otići slobodno u šoping, uzeti rezervaciju za HNK... A dobila sam još 3 kema za održavanje. Nisam mogla spavati 3 noći, a i inače se mučim s nesanicom, umorom i nikako mi ovakva nagrada nije odgovarala. Al ipak sve je OK: krv, UZV abdomena i kvržica u L dijelu, no da se gad ne vrati brzo ja odrađujem nagradu. Tako sam već završila i sa 8 kemo, a polovinom 12 mj kad sve obavim slijedi kontrola.
Imala sam i streptokok u mokraći, upalu Bartol. žljezda tak da sam stalno na antibioticima a u pauzi se nagrađujem s kemo u tabletama. Nadam se da ću i taj 12 mj dočekati.
Pozdrav svima a posebno STK.
[Vrh]
stk

PostPostano: uto lis 11, 2011 11:20 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Milka, već sam se malo brinula kaj se ne javljaš tako dugo. Reklo bi se stanje normalno, a s ova dodatna tri bonusa (kemoterapije) samo žele konsolidirati uspješnu remisiju. Čuvaj se i pazi, odmaraj koliko možeš, ali radi i male šetnjice u ovo krasno bablje ljeto da se fizički umoriš pa da možeš spavati. Mala šetnjica po šoping centru ti je isto OK, a na Mariju Bistricu isto idi, ali se za svaki slučaj nemoj penjati na Kalvariju.Moj muž je isto jako umoran nakon ASCT-a, kaže da se osjeća kao da mu je tijelo puno mliječne kiseline. Meni onak izgleda dobro - svi se nadamo dugoj, dugoj remisiji...čuvaj se i puno pozdrava, stk
[Vrh]
Vanda

PostPostano: uto lis 11, 2011 12:21 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Drage cure, mislim na vas i nadam se najboljim mogućim vijestima!
[Vrh]
stk

PostPostano: sri lis 12, 2011 10:31 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala, Vanda. I mi se veselimo svakom tvojem uspjehu, a naročito doktoratu:)) stk
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Stranica 13 / 15.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.