www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dijagnoza NON HODGKIN
Prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milka

PostPostano: ned sij 29, 2012 8:50 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Dobila nalaze: mogu čekati jer su 2 čvora do 2 cm, ne znam do kada ili kemo s 2 COP-R jer sam na njega reagirala(6 ciklusa) i bila 2 g u remisiji, nakon toga jaka kemo, zamrzavanjke stanica i transplantacija.
Ja nisam ništa rekla pa me hematol. naručila za 3 tjedna na u DB i daljnje terapije. A sad intenzivno razmišljam da čekam, a nisam ni pitala do kad, kaj imama za dobiti, ganjam drugo mišljenje...
Jer transplantacija čeka samo mene a ja bi se malo odmorila od svega. Prošla sam ovih 9 kema a sad sam psihički dosta loše i ne znam kak ću čekati a ni prolaziti ovu tešku terapiju.
A htjela sam se vratili normalnom životu i disati punim plućima. Zašto je to tako puno kaj tražim.
Tajo trebala bi i od tebe koju za utjehu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
taja

PostPostano: pet vel 03, 2012 7:17 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga moja Milka,baš mi je žao šta kod tebe tako zapinje.Ne znan šta bi pametno rekla.
Već sam negdi spominjala momka koji se 3 godine ličija od non hodgkina,stalno mu se pojavljiva na nekom drugom mistu,nema di ga nisu operirali(tada se to tako radilo),bili su ga otpisali.
Bilo je to prije 30ak godina,tada se izborija,a od tada mu se u prosjeku svakih 7 godina vraća,dobije terapiju i nastavi normalno živit.
U međuvremenu se oženija i izgleda odlično.
E pa ja Milka virujen da ćeš se i ti izborit i bit duuuugo,duuuuuugo mirna(dabogda zauvik).
Ako je rješenje transplatacija(nadan se autotransplatacija),i to je za ljude.
Teško je,ali se priberi i napravi i to.
Znan kako je kad si misecima na terapiji,viruješ da je gotovo ,a ono nalazi koma.Prošla san sve to s mužem.
Nakon teškog šoka,pribrali smo se i ušli u novu borbu,koja je na sriću dobro završila.
Tako će bit i kod tebe,sigurna san.
Izdrži,možeš ti to i moraš!
U međuvremenu radi ono šta te opušta,druži se,živi.Nemoj se zabit u kuću.
Najgore ja bit besposlen,onda misli ne daju mira.
Blebećen,znan,sve si to već čula,želin ti dobro i šaljen pozitivne vibre iz snijegom (konačno) zametenog Splita!
[Vrh]
taja

PostPostano: pet vel 03, 2012 7:21 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav i ostaloj mojoj dragoj ekipici-Stk,Vanda,Mpodunice,Marijana,Hari,Amica i svi ostali, u mislima i molitvama san s vama!
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: pet vel 10, 2012 7:39 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
amica

PostPostano: uto vel 21, 2012 1:51 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Donna9

PostPostano: pon ožu 19, 2012 8:25 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

I ja sam završila sa kemo (8 ciklusa) i naručena sam krajem ovog mjeseca na autotransplantaciju. Nalazi CT su odlični i ja se fizički sve bolje osjećam.Moram priznati da se bojim ovoga što sada slijedi -izdržala sam sve tretmane do sada hrabro i bez većih nuspojava- ali sada osjećam da pomalo gubim strpljenje. Strahovi su razni- od ponovne nemoći do mogućih komplikacija.Svjetlo na kraju tunela već je vidljivo a ja se ipak Confused sve više bojim. Ne znam što se sa mnom događa- zasićenje od svega ili nešto drugo. Već samu sebe nerviram što na kraju priče postajem malodušna i zabrinuta. Confused
Milka

PostPostano: pon ožu 26, 2012 1:57 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdravi!
Završila sam sa prvom kemo prije tjedan dana. Hm, prvom kemo ali trećeg ciklusa kemo u 4 godine... I ne znam kaj da velim. Lelujam, umorna sam, nekako uznemirena, muče me nesanice.. a nakon druge kemo za nagradu me čeka transplantacija. Ponekad mislim da ću naći snage, a ponekad kao sada klonem.
Tako da Donna dobro znam o čemu pišete jer sam često po "lojtrici gor i dol". Ali vrijeme je prekrasno, sve je procvjetalo i pokušavam odmoriti dušu u prekrasnom bojama i miorisima prirode.
Starim borcima šaljem Razz i javite se s kakvim dobrim vjestima.
[Vrh]
stk

PostPostano: pon ožu 26, 2012 4:57 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Donna9, draga Milka,

kod nas je status quo što smatram dobrom viješću u danim okolnostima. Daj nam Bože dugi status quo.

Nemojte se bojati transplantacije...Na forumu zanovidan ima jedan podroban opis događanja, koji je manje više točan - samo se kemoterapijske sheme izmjenjuju ovisno o vrsti bolesti. Iz ove perspektive, moj muž smatra da je transplantacija bila piece of cake, iako smo imali početnih teškoća zbog urosepse (to je bilo prilično dramatično!). On se žalio na to da je stalno bio gladan, da mu je dosadno i da mu je bilo užasno hladno u izolaciji. Drugim riječima, cendrao je o nevažnim stvarima. Nije mu bilo niti zlo, niti se loše osjećao, ali je par dana štucao bez prestanka i stalno je morao na WC zbog čega baš i nije spavao. Televizori imaju samo 6 osnovnih programa, tako da se i po tom pitanju pripremite. Ono što Vam preporučam je da se dobro odmorite ali i lagano rekreirate (par šetnjica dnevno po pola sata, ako ste u stanju) kako bi natukle malo kondicije i pohranile čim više D vitamina za dobro raspoloženje. Teško je ne biti malodušan u ovo proljetno vrijeme. Proljetna depresija dobro šamara i zdrave, a kamoli ne bolesne. Meni uglavnom pomaže kada si postavljam kratkoročne i realne ciljeve koje onda uspješno savladam pa sama sebi čestitam na tome (malo je idiotski, ali funkcionira!!).Možda je to recept za savladavanje malodušnosti, tko bi znao. Drage moje cure, mislim na vas i od srca vam želim sve najbolje. pozdrav. stk
[Vrh]
Donna9

PostPostano: ned tra 08, 2012 10:17 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Transplantacija mi je bila u četvrtak. Dobro je prošlo, sad imam temperaturu,proljev i svašta nešto. Kažu mi da to sve ide u rok službe. Optimizam mi se vraća, u izolaciji imam puuuuno vremena razmišljati o svemu i biti radosna jer je ova duga godina dana lijecenja pri kraju. Nakon svega znam koliko sam jaka i sto mogu ili, jos važnije, sto neću. Pozdrav hrabrim ljudima na forumu iz sterilnih jedinica Kb Dubrava.
hari

PostPostano: sub svi 05, 2012 2:56 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Razz
Ana

PostPostano: pet svi 18, 2012 1:16 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav svima,
prvi put sam na ovom forumu, inace sam pisala na zanovidan jer mi je tata umro od ca želuca. Dakle radi se o mojoj mami. Imala je NHL prije točno 5 godina,otkrivven bas u ovo vrijeme. Nažalost ne znam trenutno koji tip je bio. Znam da ga se prvo promatralo neko kratko vrijeme a onda se ipak krenulo na kemo i zračenje. Čvor joj je bio u preponi. Uglavnom to je sve prošlo relativno brzo iako ne bas i bez nuspojava al ona je za 2 godine bila u redu. No jučer si je otkrila mali čvorić jedva vidljiv na ramenu. Odmah smo isli na uzv i doktor nije znao šta reć. Danas je isla to punktirat i vadit krv i napravit rtg di isto nemaju niš pametno za reć. Pročitala sam sve postove ovdje i gugla od sinoć i sva sam u panici jer nekak nemam dobar feeling. A i friško je jos sve sa tatom pa nam je ovo sad dost šokantno iako smo naučili da od panike i straha nema ništa ne mogu si pomoć ovaj tren. Ako mi netko ima nešto utješno za reć, dajte Very Happy jel do ponedjeljka ce me srce strefit. Pozdrav, Ana
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: pon sij 14, 2013 5:21 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Very Happy Very Happy
[Vrh]
darac smb

PostPostano: sri vel 20, 2013 2:22 pm    Naslov: NHL-b Citiraj i odgovori

Prije nekoliko dana nakon biopsije limfnog čvora u desnoj preponi vel. 6X4 cm postavljena mi je dijagnoza NHL-B, dif. dg. FC GR. iii B ili velikostanični NHL. Za tjedan dana idem u bolnicu na dodatne pretrage. Da li mi netko može točno reći o kakvom se NHL-u radi i što točno znači onaj FC u dijagnozi? Sve što znam o ovoj bolesti saznao sam zadnjih dana na netu. Hvala.
stk

PostPostano: čet vel 28, 2013 2:37 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Darac, ja ti nisam baš neki specijalista, ali čini mi se da ti nalazi biopsije nisu 100% konkluzivni pa se dvoume da li imaš folikularni limfom gradusa III ili pak difuzni velikostanični. vrlo su slični, a i liječe se po istim protokolima. Želim ti puno sreće i nadamo se najboljem. stk
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: sub pro 21, 2013 11:35 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Very Happy ljudi dobar vam dan,kako ste!
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Stranica 15 / 15.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.