www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

REMISIJA
Prethodna  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Remisija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milka

PostPostano: sri svi 13, 2009 5:32 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Dragi svi!
Ja sam još 8.4. bila sa PET CT'om kod hematologice i tamo je pisalo svašta (ha,ha..) a ona rekla da je to OK i da sam u R E M I S I J I. Al kak se ja borim sa svakodnevnim užasnim glavoboljama to sam joj i spomenula. Rekla je da odem neurologu i da to nema veze sa NHL'om. A mene i dalje svakog dana (već 2,5 mjeseca) od jutra do mraka razara, pritišće jače i slabije u glavurdi. Napravila kontrolu vida, EEG, karotida, vratne kralježnice i MR glave - sve OK. A ja bi 3,4 puta na dan kad su bolovi tak jaki popila i otrov. Može biti i na psihičkoj bazi jer sam brinula hoću li konačno dočekam tu remisiju (kemo gotov u 5mj. 2008). Al treba to izdržati, raditi., analgetici ne pomažu.. A i kod mene je nastupio klimaks (48.g.) pa i to može imati veze. Skoro gore nego kod kema...
Danas sam malo bolje pa sam vas čitala. Curke Vanda, Martina, Marijana držite se ...Mi smo hrabre i jake, naši nas trebaju i moramo se boriti. Pozdrav, Milka
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
marina

PostPostano: sri svi 13, 2009 7:04 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Milka - zao mi je sto imas takve bolove. Znam da nije lako, pogotovo u remisiji, kad te zabrinjava i najmanja sitnica. Sve ce biti ok., najgore si prosla! Pozdrav
Marina
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: sri svi 13, 2009 7:20 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

pa valjda to nema veze sa nhl-om.nebi valjda pričali bez veze.I mene je bilo uplašilo moja oareza lica pa kažu da to nema veze sa nhl-om nego propuhom.Ustvari imuno smo kompromitirane i najmanja sitnica je dovoljna da se nahladiš.A kod tebe je zacijelo i klimax u pitanju.Kažu da se jake migrene najlakše riješavaju dobrim sexom pa draga moja večeras se lijepo dobro okupaj pa napadni muža s leđa.
[Vrh]
Vanda

PostPostano: pet svi 15, 2009 11:56 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Milka, kao prvo ČESTITAM na remisiji!

Žao mi je čuti za glavobolje, možda te sada popušta stres pa ti se tako odražava. Moj suprug je imao užasne glavobolje koje su trajale 6 mjeseci, obavio sve moguće pretrage i na kraju fakat ispao stres. A meni bi na faksu, nakon što bih položila neki ispit, od olakšanja odmah pao imunitet i navukla bih kandidiozu. Klimaks sigurno ne pomaže kod glavobolja, moja se mama preporodila sa hormonalnom terapijom, pitaj malo giničku o tome. Također, dobra masaža (ali kod fizioterapeuta, ne u nekom wellnessu) i kvalitetan kiropraktičar ti ne može štetiti.

Puno pozdrava i sreće!
[Vrh]
Milka

PostPostano: uto lip 09, 2009 7:10 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Drage curke!
Ako ništa drugo bar ste me nasmijale. Ah sex, a kaj da radim? Muž mi je na terenu, sama sam sa tinejđerima... Da ganjam susjede ili kolege na poslu? Jer mene glava boli SVAKI dan.
Kako su nalazi OK rekoše da je to najverojatnije na psiho bazi. Trebam se odmarati, opustiti. A mene već 3,5 mj. boli, često jedva držim glavurinu na ramenu, i naravno da sam pomislila na metastaze.
To je strahu koji prati nas koji smo preboljeli rak, i koji će nas pratiti valjda cijelog života. No tu se ne može ništa promjeniti. Dignimo glavu, makar i bolnu i vjerujmo da će sve biti dobro.
Držite se, čitam vas kad mi je lakše, veselim se svakoj dobroj vijesti.
Pozdrav, M
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: sri lip 10, 2009 12:39 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

AKO NEMA MUŽA,DRŽ SUSJEDA!s Wink reča pa koka nema brojčanik
[Vrh]
Vanda

PostPostano: pet lip 12, 2009 10:13 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Milka - a da skokneš malo kod nekog neurologa? Možda ti se uklještio negdje neki živac i stvar je lako rješiva, a ti se nepotrebno patiš. Skokni u neke dobre terme (ili na more, ako si blizu).
[Vrh]
sasa

PostPostano: ned kol 18, 2013 8:33 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Zdravo svima Very Happy imam pitanje,ako neko moze da mi malo bolje pojasni pojam remisije? I da li to znaci da se bolest nece vise nikad vratiti ili uvjek postoji sansa za povratak bolesti pogotovo ako je ALL u pitanju Acute Lymphoblastic Leukemia (ALL), osoba je vec 5 godina u remisiji!! Unaprijed hvala
pomagač

PostPostano: uto ruj 03, 2013 12:57 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Koliko ja znam, a nestručnjak sam remisija ne znači da se bolest više nikada neće vratiti već samo da trenutno nema znakova bolesti. Kod ALL, ako se ne varam, ako je osoba više od tri godine u remisiji se smatra da je izliječena. Kod karcinoma općenito ako nema povrata pet godina se smatra da je izliječenje potpuno. (Tako sam barem ja čuo, a nestručnjak sam.)
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Remisija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.