www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

DRUGO MIŠLJENJE, SAVJET I PREPORUKA

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
VOJKA

PostPostano: pon srp 21, 2014 12:13 pm    Naslov: DRUGO MIŠLJENJE, SAVJET I PREPORUKA Citiraj i odgovori

Poštovani,

Imam 37 godina i prošle godine u 10 mj. 2013. dijagnost. mi je M. Hodgkin gr. II B ( C81.1), limfni čvor na desnom dijelu vrata, prošla sam kemo terapiju po shemi ABVD, 6/2 ciklusa, trajalo je do 16.04.2014. u Zadru. Tada sam upućena na reviziju pretraga između ostalog i na PET-CT.
Dobila sam nalaz i malo sam zbunjena :
Radiofarmak i aplicirana aktivnost
F-18, 132 MBq

PET

Snimljena je pozitronska emisijska tomografija od baze lubanje do proksimalne trećine natkoljenica. Nakupljanje analoga glukoze umjerenog do izraženog inteziteta uočava se simetrično obostrano na vratu i aksilama ( SUVmax 7,3Cool.
Diskretno nakupljanje analoga glukoze se vidi u limfnom čvoru na vratu jugularno ( SUVmax 3,16)
U ostalim dijelovima snimljenog volumena tijela se ne vidi patološko nakupljanje FDG-a.

MSCT

09.07.2014. učinjen je MSCT vrata, abdomena i zdjelice uz peroralnu primjenu kontrastnog sredstva u sklopu PET-CT pregleda kod bolesnice s uputnom dijagnozom Hodgkinova bolest.
Ne nalazi se povećanih limfnih čvorova vrata, u razini juguluma izdvaja se jedan limfni čvor duljeg promjera 10mm.
Limfni čvorovi medijastinuma i aksila nisu povećani.
U medijalnom segmentu srednjeg režnja desnog plućnog krila vidi se nodus promjera 5mm, a supradijafragmalno u donjem režnju lijevog plućnog krila nodus promjera 6mm, opisani nodusi nespecifične su morfologije.
Nativno je primjerena morfologija jetre, slezene, gušterače, nadbubrežnih žlijezda i bubrega.
Limfni čvorovi retrperitoneuma lumbalne regije, zdjelice i ingvinuma nisu povećani. Za dob je primjerena morfologija uterusa i jajnika. Nema slobodne intraperitonealne tekućine.

MIŠLJENJE

Iako je nakupljanje analoga glukoze na vratu i u aksilama najvjerojatnije u smeđem masnom tkivu i ne predstavlja patološki nalaz, a na CT-u u tom području nisu vidljivi čvorovi veći od 1cm, preporučujemo dodatno učiniti ultrazvučni pregled vrata i aksilama.
Čvorovi promjera do 6mm obostrano u plućima ne nakupljanju FDG i morfološki se nespecifični.
U ostalim dijelovima snimljenog volumena tijela nema znakova metabolički aktivne maligne bolesti.

Cijeli nalaz i mišljenje mi je za mene kao laiku nedorečiv, molim vas za vaše mišljenje i dodatni savjet. Hvala, lp!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.