www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

i još novih...

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Kempterapija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
suzana
Gost

PostPostano: ned lip 11, 2006 8:00 am    Naslov: i još novih... Citiraj i odgovori

Napisala sam ( u krivu rubriku) prije nego što sam pročitala vaše postove, da nisam sigurna kuda dalje nakon dijagnoze?. Naime, mužu moje prijateljice(38g.) je dijagnosticiran limfom NHL velikostanični difuzni srednje maligni, čini mi se b-stanični( za ovo zadnje nisam sigurna).Oni su još u totalnom šoku, prvo su mislili da je karcinom želuca, no tamo nisu pronašli maligne stanice. Tek je nalaz limfe pokazao pravu dijagnozu. Oni su tek tu. Zahvaćenost mi nije baš jasna jer su spominjali da se na CTu ne vidi da je išta drugo zahvaćeno, no po simptomima bolesti (gubitak težine) pretpostavljam da je ipak neka ne-početna faza. Ima li itko iskustva sa ovom dijagnozom. tretmani o kojima govorite su za koje tipove bolesti. Ide li prvo na kemo pa onda na zračenja ili su zračenja isključena? Šta je sa transplantacijom? Kada se provodi? Puna sam pitanja jer iz vlastitog iskustva i prolaženja tih početnih faza znam da se nema šta čekati. Pogotovo sa ovim difuznim tipom koji je navodno brzo šireći...Inače stvar je strašna jer imaju malenu curicu koja ne razumije situaciju i prilično im je teško.
Lavina, slažem se da treba slati financijsku pomoć jer je jako teško kada nemaš za liječenje, a to ti može spasiti život. Ako njima bude trebalo ja ću to pokrenuti za njih.
Članstvo u udruzi je odlična stvar jer su ljudi zajedno jači.(mislim na borbu sa HZZOom)
Svima želim ozdravljenje i ostalima da nemoraju obilaziti slične stranice i forume...e, da bar...
Svakako se javim!
[Vrh]
LAVINA2
Gost

PostPostano: ned lip 18, 2006 9:08 pm    Naslov: suzana Citiraj i odgovori

Moja dijag. je velikost B, znači opet malo drugčiji.Kao prvo, ima mnogo tipova i podtipova, to su nijanse,al se ne smije na to pouzdat, svako ima drugačije sheme i načine liječenja,i svakom se pristupa individualno zbog niza,mi bi rekli sitnica.Kod mene je išla prvo kemo-shema CHOP njih šest, al ih je bilo nakraju ...ma neću nabrajat,jer nije ni bitno ,sve to nije teško proć jer pomaže, to je najbitnije..onda transplat. pa zračenje, al napominjem opet vidjela sam i drugih redoslijeda i oblika liječenja,a najbitnija od svega je NADA I VOLJA:
[Vrh]
LAVINA2
Gost

PostPostano: ned lip 18, 2006 9:11 pm    Naslov: E,da!!!!!! Citiraj i odgovori

Što se tiče pokretanja bilo kakvih akcija, stojim na raspolaganju svojim iskustvom, savjetima, kunom,podrškom!
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: pet tra 24, 2009 10:07 am    Naslov: Citiraj i odgovori

ja sam imala 8 rchop kema.Za sada,nadam se da više neću.moj je difuzni velikostanični b .vrag ga odnio
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
pomagač

PostPostano: pon ruj 12, 2011 10:22 am    Naslov: ...lijekova Citiraj i odgovori

Znanstvenici su razvili kemoterapijske "pametne bombe" koje mogu izolirati i uništiti tumore, a da pritom ne oštećuju zdrave stanice, piše Guardian.
Prema tome pacijenti bi trebali imati manje negativnih posljedica nakon uzimanja toksičnih lijekova u kemoterapiji. To bi trebalo ublažiti nuspojave terapije protiv raka kao što su gubitak kose, mučnina i slabljenje imunološkog sustava. U mnogim slučajevima uzimanje lijekova na kraju dovede do smrti.
Eksperimentirajući na miševima, profesor Laurence Patterson sa sveučilišta Bradford otkrio je da djelovanje lijeka za rak može ograničiti samo na tumor bez širenja negativnih utjecaja na ostatak tijela.
Kod svih životinja u koje su unesene ljudske zloćudne stanice tumor se počeo smanjivati, a kod polovice je posve nestao.
– Ove "pametne bombe" djelovat će samo u tumoru i neće prouzročiti štetu normalnom tkivu – kazao je prof. Patterson i dodao da bi ovaj način liječenja mogao biti djelotvoran za sve vrste tumora.
– Testirali smo lijek na debelom crijevu, prostati, dojkama te plućima i svugdje su reakcije bile pozitivne na ovu vrstu liječenja – kazao je.
Lijek je zapravo modificirana verzija postojećeg lijeka za rak, coltrazina.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Petar

PostPostano: pon ruj 12, 2011 12:37 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Procitao bas u Vecernjem danas, izvanredne vijesti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku MSNM
kromaser

PostPostano: pon lis 10, 2016 10:23 pm    Naslov: hay Citiraj i odgovori

ÄŚitao sam davno o ovome
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Kempterapija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.