www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

molim za pomoć
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
visnja71

PostPostano: ned ožu 25, 2007 3:09 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

hej Mare, zelim ti samo reci da postoji mogucnost da te decko pocinje odbacivati, nemoj se iznenaditi na to, muski su cudna bica, valjda ne zele da ih zene gledaju kako pate. Moj muz to nije radi do druge kemoterapije, kako su lijekovi bili jaci, a nus pojave sve vece, zelio je da sto manje budem s njim. Twisted Evil
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mare

PostPostano: ned ožu 25, 2007 7:47 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Višnja, hvala na upozorenju. Za sada me ne odbacuje i nadam se da će biti tako i dalje. On se osjeća jako dobro, jučer je bio i docent Mrsić i nije ga ni pitao kako je već mu je na vratima rekao da je dobro i nastavio razgovor s njegovim cimerom Very Happy ! Nadam se da će sve biti dobro. Daj mi molim te reci jel tvoj muž imao apetita poslije kemoterapije? Velimir ima i još mu i ručak nosim jako je vesel. Pozdrav
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
visnja71

PostPostano: pon ožu 26, 2007 7:38 am    Naslov: Citiraj i odgovori

dok nije primao kemoterapiju, jeo je kao lud....cevapi (sestre su padale u nesvjest od mirisa luka u sobi), pastete, stvari koje nikada nije bas jeo, imao je zelje kao trudnica. Kada je pocela kemoterapija onda je dobivao rane po ustima, proljev, upalilo mu se (redovno) debelo crijevo, osim mucnina i povracanja ti su mu bolovi bili najaci. Da li ti decko redovno koristi one njihove "muckalice"? Kod mog muza je to bilo toliko izrazeno da su mu miksali hranu, jadan nista nije mogao jesti. Ne znam da li ti mozes do njega, ja sam mogla do trece kemoterapije, dosta je lezao pa su mi sestre rekle da mu noge masiram radi cirkulacije i koza mu je bila toliko suha pa se ljustila i to ga je uzasno svrbilo, tako da sam mu redovito utrljavala baby ulje da mu olaksam to.
[Vrh]
mare

PostPostano: pon ožu 26, 2007 8:59 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala, draga. Za sada mogu do njega i nadam se da će tako biti i ubuduće jer ne znam kako bi podnijela sve to da ga ne mogu vidjeti a i njemu bi bilo jako teško. Redovito koristi mućkalicu, otprilike jednu dnevno potroši. I primjetila sam da mu je koža dosta suha, budem i ja njemu kupila ulje i već sada počela s time. Nadam se da će dobro podnijeti i drugu kemo jer je on mlad i snažan (došao je u bolnicu sa 90 kg na 1,78 visine) i stvarno ima volje. Kako tvoj muž sada? Lijep pozdrav i budite mi dobro
[Vrh]
visnja71

PostPostano: pon ožu 26, 2007 11:57 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala na pitanju, sada je dobro. Dugo smo vodili borbu sa jetrom, nedavno je imao kontrolu i prvi put u dvije godine da mu je dobar nalaz jetre i to nakon kapsula maticne mlijeci. Znas Zeljko (moj muz) je dosao u bolnicu sa 100 i nekaj kila (180 je visok) a izasao je van kao sjena, ali eto hvala Bogu opet ima oko 115 kg. Laughing Kada dolazi zadnja kemoterapija i presadjivanje srzi onda u Merkuru postoje posene sobe gdje vise nitko ne moze k njemu. Prostorija ima podtlak, tako kada se otvore vrata ulazi minimalno zraka iz hodnika. Kako su na rebru opremljene sobe? Ja sam u pocetku doteglila tv,video, cd, radio, bio je ko doma, a kada je usao u sterine jedinice, tamo je imao tv, telefon, krevet na daljinski, klima, bas su si dali truda.
[Vrh]
mare

PostPostano: uto ožu 27, 2007 11:15 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Višnja, sretna sam što ti je muž dobro. Danas je Velimiru počela otpadati kosa. On ti je u sterilnim jedinicama i ima sve (krevet na daljinski, TV, posebno kupatilo, svaki dan se sve dezinficira). sestre su jakooooo ljubazne, stvarno je lijepo uređeno, izgleda svemirski. Ja moram se obući u ono za jednokratnu upotrebu (maska, rukavice, na noge nešto plastično, pregača plastiča, kapica). koliko sam vidjela ekipa koja je u kabinama poslije transplatacije isto ima posjete i te kabine imaju dvoja vrata (vjerojatno taj tlak). Eto, tako je na Rebru. Još nešto bih te molila. velimira boli slezena i dr. mu je rekao da je to ok je 'crkavaju'? Što to znači? jel tako bilo i sa tvojim mužem? Lijep pozdrav
[Vrh]
visnja71

PostPostano: uto ožu 27, 2007 12:44 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Tako je i u Merkuru, sto se tice slezene s time nismo imali problema. Da li se Velimir osisao prije kemoterapije? Zeljku su rekli prije pocetka da je bolje da se na celavo osisa i brico je dosao u sobu i ostrigao ga, tako da se nje vidjela ona velika razlika kada pramenovi pocnu otpadati. Mare, drzi se, ovo je tek pocetak, predstoji vam par mjeseci borbe, ali vi ste mladi i jaki tako da ce te vi to na brzinu proci. Wink
[Vrh]
visnja71

PostPostano: pon tra 02, 2007 1:41 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Mare! Ima li sta nova?
[Vrh]
mare

PostPostano: uto tra 03, 2007 10:37 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Višnja, za sada je stanje ovako: počele su mu rasti vrijednosti krvne slike, danas je 22 dan, leukociti su 0,8, trombociti su oko 30, a eritrociti oko 2,5 (mislim da sam valjda dobro upamtila vrijednosti). On je super raspoložen, ne da mu se više ležati. Koliko je tvoj muž imao blasta kada mu je dijagnosticiran AML? Kako je on?Lijep pozdrav
[Vrh]
visnja71

PostPostano: sri tra 04, 2007 6:42 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Bokic, sto se tice blasta, stvarno se ne sjecam, sjecam se jedino da je imao leukocita ko u prici, ovdije u Krizevcima aparat uopce nije mogao izracunati vrijednosti, tako da su posumnjali na drugu vrstu leukemije, dok nije dosao u Zagreb. On je sada dobro, ali jos uvijek nekada je jako umoran, a mene odmah lovi panika, kak je covjek bedast odmah misli na najgore. Vecinu toga se vise ne sjecamo, mozak kao da je namjerno izbrisao vecinu toga, vidjet ces kada ti se decko izlijeci s vremenom ce ti sve pasti u zaborav, kao da nicega nije niti bilo. Cool
[Vrh]
mare

PostPostano: sub tra 07, 2007 7:38 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Bog nije obećao dan bez bola,
smijeh bez tuge,
put bez trnja,
ali je obećao snagu za dan,
utjehu za suze
i svjetlo za put.
Sretan Uskrs svima!
[Vrh]
mare

PostPostano: sri tra 11, 2007 1:28 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo mene, postignuta je remisija nakon prve kemoterapije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy
[Vrh]
visnja71

PostPostano: sri tra 11, 2007 7:47 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Very Happy Laughing Razz cestitam, drzite se i dalje!!!
[Vrh]
veka77

PostPostano: pet tra 13, 2007 1:40 pm    Naslov: CESTITAM Citiraj i odgovori

BRAVOOOOOOOOOOOOO....OD SRCA VAM ZELIM SVE NAJBOLJE...NEKA JE BOG UZ VAS!!!!!!!!!!!!!!
[Vrh]
Vesna

PostPostano: uto tra 24, 2007 12:45 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Boze kako je ljepo ovo cuti, samo napred mare!
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 2 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.