www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

sunce

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
visnja71

PostPostano: pon tra 02, 2007 1:44 pm    Naslov: sunce Citiraj i odgovori

Pozdrav svima, zanima me, nakon koliko vremena se moze na sunce? Muz mi je dvije godine u remisiji, sada me zanima smije li on polako na sunce? izbog cega se ne moze na sunce?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mare

PostPostano: pet tra 06, 2007 9:03 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hej, draga. Pitat ću ja doktore za izlazak na sunce pa ti javim. Pozdrav
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
visnja71

PostPostano: pet tra 06, 2007 1:14 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

hvala ti puno, mi smo na zadnjoj kontroli zaboravili to pitati, pozdrav Very Happy
[Vrh]
mare

PostPostano: sub tra 07, 2007 7:20 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Višnja, što se tiče izlaska na sunce, liječnici su rekli da ovisi o lijekovima koje je tvoj muž dobivao i svaki lijek ima svoje tako da oni ništa ne mogu reći već samo liječnik koji je liječio tvog muža jer zna koje mu je lijekove dao.Sretan Uskrs tebi i tvojoj obitelji.
[Vrh]
visnja71

PostPostano: ned tra 08, 2007 6:07 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav Mare, hvala na cestitkama, i mi vama , svima skupa zelimo sretan i blagoslovljen Uskrs. Hvala ti na informacijama, pitat cemo ga za dva mjeseca kada ide ponovo na kontrolu. Kada vama pocinje druga tura kemoterapije? Cuvajte se i cujemo se Razz
[Vrh]
mare

PostPostano: ned tra 08, 2007 8:41 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala, Višnja. Još ne znamo kada počinje druga tura, za sada su nam rekli da će u utorak pogledati koštanu da vide je li postignuta remisija i ako je onda ide doma na par dana pa tek onda ćemo znati kada će početi s drugom turom. Nalazi su narasli tako da smo sretni zbog toga. Danas sam donijela ručak i njemu i sebi tako da smo zajedno ručali čemu se on jako veselio. Budi mi dobro i javljaj se. Pozdrav.
P.S. cure su ti bomboni
[Vrh]
visnja71

PostPostano: pon tra 09, 2007 11:07 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala ti za cure, a da tek vidis mene, odmah dobijes secernu bolest Laughing . Sto se tice remisije sigurno ce sve biti ok. Znas ne razumijem zasto se covjeku mora desiti neko sranje da pocne cijeniti neke male slatke trenutke koje u principu svakodnevnica pojede. Ne kazem da je tako kod tebe, ali mi se nakon njegove bolesti puno vise posvecujemo obitelji nego prije. Vise se druzimo, razgovaramo, cijenimo one male detalje (vise ja nego on, ali nije bitno) , vazno jke samo da sve dobro prodje!
[Vrh]
mare

PostPostano: uto tra 10, 2007 8:05 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Istina. Od kada se razbolio, nekako smo se više povezali, ne znam kako bi to objasnila, drugačiji smo, kao da smo tek sada shvatili da je to 'to' i da želimo biti cijeli život zajedno. On je jučer počeo kašljati i imao je temp 37,8 i dr. veli da je to zato jer su mu naglo skočili trombociti i da se 'čisti'. Ne razumijem. Danas mu vade koštanu, tako da smo već u neizvjesnosti. Puno pozdravi svoje curice, i muža, i naravno veliki pozdrav tebi
[Vrh]
pomagač

PostPostano: sri kol 18, 2010 12:02 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Hajde, ako neko zna da navede u kojim situacijama i zašto se ne smije izlaziti na sunce?
[Vrh]
Vanda

PostPostano: uto kol 31, 2010 9:37 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Tijekom kemoterapije nikako nije preporučljivo jer brojni kemoterapeutici blokiraju sposobnost stanice da popravlja oštećenja nastala u molekuli DNA, a sunce uzrokuje lomove u DNA pa je time i opasnost od nastanka malignih promjena na koži značajno veća. Iako ja i inače izbjegavam sunce, zbog istih razloga - jedan rak mi je bio sasvim dovoljan, a zbog malo boje nemam namjeru riskirat svoj genetički materijal. Uostalom, o štetnosti sunca se zaista stalno trubi i po medijima.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.