www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

kronična mijelocitna leukemija

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jessy

PostPostano: sri ožu 14, 2007 4:57 pm    Naslov: kronična mijelocitna leukemija Citiraj i odgovori

pozdrav svima... onima koji se bore za seba ali i onima koji su uz njih
ne znam kako je to kada se suocis sa nekom od ovih dijagnoza...ali znam kako je kada se to dogodi nekome bliskom.... do prije 7 godina mislila sma da je leukemija nesto sto je konacno i da nema nade i da to nesto daleko od mene. nisam bila informirana bas kao i vecina ljudi.sasvim slucajno prije 7 godina nakon manje ozljede ocu su mi dijagnosticirali KML( KRONICNU MIJELOCITNU LEUKEMIJU) tri godine se lijecio interferonom nakon cega je prestao djelovat. dosao je u toliko lose stanje da smo gotovo izgubili svaku nadu. pod studijom dr. Labara zapoceo je lijecenje tada novim lijekom glivecom koji ga je neko vrijeme cinio prividno zdravim covjekom kako je i izgleda i osjecao se... stanje se ponovno pogorsalo ali ne gubimo nadu..
ako bi mogla dobit koju informaciju bila bih vam zahvalna...
1.zanima me do koje se godine zivota radi presadivanje kostane srzi, i zasto se roditelji uzimaju kao opcija a dijeca ne( za bracu i sestre mi je razumljivo jel svi imaju gene istih roditelja)..
2. kako ne zivim u vecem gradu a najblizi je split zanima me gdje se moze izvadit krv kako bi usla u registar donatora kostane srzi
veliki pozdrav sa otoka.....[/b]
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSNM
LUNIKA

PostPostano: sri ožu 14, 2007 9:21 pm    Naslov: Re: kronična mijelocitna leukemija Citiraj i odgovori

jessy je napisao/la:
pozdrav svima... onima koji se bore za seba ali i onima koji su uz njih
ne znam kako je to kada se suocis sa nekom od ovih dijagnoza...ali znam kako je kada se to dogodi nekome bliskom.... do prije 7 godina mislila sma da je leukemija nesto sto je konacno i da nema nade i da to nesto daleko od mene. nisam bila informirana bas kao i vecina ljudi.sasvim slucajno prije 7 godina nakon manje ozljede ocu su mi dijagnosticirali KML( KRONICNU MIJELOCITNU LEUKEMIJU) tri godine se lijecio interferonom nakon cega je prestao djelovat. dosao je u toliko lose stanje da smo gotovo izgubili svaku nadu. pod studijom dr. Labara zapoceo je lijecenje tada novim lijekom glivecom koji ga je neko vrijeme cinio prividno zdravim covjekom kako je i izgleda i osjecao se... stanje se ponovno pogorsalo ali ne gubimo nadu..
ako bi mogla dobit koju informaciju bila bih vam zahvalna...
1.zanima me do koje se godine zivota radi presadivanje kostane srzi, i zasto se roditelji uzimaju kao opcija a dijeca ne( za bracu i sestre mi je razumljivo jel svi imaju gene istih roditelja)..
2. kako ne zivim u vecem gradu a najblizi je split zanima me gdje se moze izvadit krv kako bi usla u registar donatora kostane srzi
veliki pozdrav sa otoka.....[/b]

LUNIKA

PostPostano: sri ožu 14, 2007 9:26 pm    Naslov: Re: kronična mijelocitna leukemija Citiraj i odgovori

Lijepi pozdrav.
Meni tata ima akutni limfostatičnu leukemiju i ima 69 godina.Boluje godinu dana,a liječi se na Sv.Duhu kod dr.Lang.I prvo pitanje mi je bilo transplatacija koštane srži jer sam pretpostavljao da brat ili ja imamo sličnu koštanu srž.Ali njen je odgovor bio da se u tim godinama ne može presaditi koštana,da li zbog rizičnosti ili neuspješnosti, ne znam točno.
Drugo,trenasplatacija se ne može ni obaviti dok organizam ne dođe u stanje remisije.
Ali.slobodno pitaj doktora,dat će ti odgovor.
jessy

PostPostano: čet ožu 15, 2007 11:54 am    Naslov: Citiraj i odgovori

hvala tomislav
prije 7 godina kada su mu otkrili bio je na dobnoj granici za presadivanje...no tada su testirali samo njegove sestre i roditelje a ne i nas djecu... tebi i tvojima puno podrske i vjere..pozdrav
[Vrh]
LUNIKA

PostPostano: čet ožu 15, 2007 2:24 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Tebi također.A koja je to dobna granica za presađivanje i zašto je razlog tome;rizik ili ....?
jessy

PostPostano: sub ožu 24, 2007 8:55 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

tada je imao 53 godine...vjerovatno se radi o riziku da ce stariji organizam teze prihvatit doniranu srz...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.