www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dijagnoza NON HODGKIN
1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kiki

PostPostano: sub kol 18, 2007 11:33 pm    Naslov: Dijagnoza NON HODGKIN Citiraj i odgovori

Pozdrav, ja sam nova na forumu. Prije cca 20ak dana moj suprug (3Cool hospitaliziran je u KB Dubrava. Simptomi oticanje i crvenilo vrata i lica uz povremen suhi kašalj i otežano disanje. Dijagnoza Non Hodgkin - velikostanični B s izljevom u prsištu. Liječnica ipak misli da se, prema svim simptomima i nalazima, radi o primarnom medijastinalnom.
Upućen je na Jordanovac radi uzimanja uzorka za biopsiju kako bi lječnici potvrdili svoju dijagnozu. Uzimanje uzorka nemoguće jer se čvor nalazi na timusu i veličine je cca 10ak cm te pritišće žile oko srca, a uz to pronađen je i tromb u vratnoj žili. Vratili smo se natrag u Dubravu i od ponedjeljka kreće kempoterapija.
Znam da nas čeka bitka, ali mi ne želimo izgubiti jer život je jedan i predragocjen. Čitanje postova na ovom forumu mi daje snagu i ohrabrenje za dalje. Molim vas sve malo informacija glede prehrane i vitamina. Čula sam da je makrobiotička prehrana jako dobra kod lječenja malignih bolesti pa me zanima ima li netko iskustava glede makrobiotike.
Koji vitamini su preporučljivi za vrijeme kemoterapije??
Također, svaka riječ potpore i ohrabrenja je dobro došla!
visnja71

PostPostano: ned kol 19, 2007 7:00 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Kiki dobro nam dosla, zao mi je radi tvoga supruga, ali vidjet ces uskoro ce sve doci na svoje. Sto se tice makrobiotike, nakon kemoterapija (muz mi ima leukemiju) krenuli smo i mi na makrobiotiku, isli po seminarima kuhanja, kupovali knjige, uglavnom...nama i nije nesto pomoglo, sve je uzasno skupo i to mi se cini vise kao marketinski trik, neka mi oproste svi oni koji misle suprotno, mi imamo takvo iskustvo. Nakon transplatacije kostane, culi smo za covjeka koji se bavi medom i pripravcima, sada uzima maticnu mlijec, ako zelis posaljem ti od covjeka broj telefona cisto da se konzultiras s njim. Drzite se i ne klonite duhom, bitno je da misli pozitivno, to je vec veliki put do ozdravljenja. Ako imate djece, pocni ih vec sada pripremati da ce tata izgubiti kosu, kile, ja sam svoje cuvala od toga, a kada su ga vidjele u bolnici pobjegle su od njega, bojale su ga se....eto to ti je moje iskustvo u kratko, ako te sta zanima pisi, pitaj, uz tebe smo... Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
kiki

PostPostano: ned kol 19, 2007 6:47 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Visnja71 puno ti hvala na riječima ohrabrenja i potpore. Djecu smo pripremili na promjene koje nas očekuju u skorijoj budućnosti. Molim te pošalji mi broj telefona od čovjeka od kojeg narucujete maticnu mlijec. Cula sam takoder da je jako dobar pripravak od aloe vere u koji se takoder dodaje med u sacu pa ako netko ima info kako nabaviti taj pripravak, molim javite mi. Navodno se proizvodi u nekom samostanu u Hercegovini i to od svih cistih i prirodnih sastojaka. visnja da li tvoj suprug koristi ili je koristio NONI i ako da, kakva su vam iskustva. NONI mi je cak i lijecnica preporucila te sok od svjeze mrkve i cikle. Koliko dugo se tvoj muz ljeci od leukemije? Nadam se da ide na bolje. Treba samo imati puno snage i vjere. To je najbitnije i naravno pozitivno misliti kako i sama kazes.
visnja71

PostPostano: pon kol 20, 2007 7:28 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Bokic, imas pp, muz mi je vec dvije i pol godine u remisiji, hvala Bogu. Noni nismo koristili, a ciklu jedno vrijeme, aloa isto samo jedno vrijeme, da li je pomoglo ne znamo, sada ima problema s jetrima od kemoterapija i antibiotika, pije maticnu mlijec, kada se drzi reda rezultati super, ali cim malo zabrazdi dignu mu se vrijednosti....ah muski. Od kuda si? Nadam se da mozemo na ti, kako su vam djecica stara? Kada pocinjete sa kemoterapijama? Eto toliko od mene, pa se javi kada nadjes vremena
[Vrh]
visnja71

PostPostano: pon kol 20, 2007 4:24 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

E da,onog covjeka (za maticnu mlijec) mozes dobiti samo od 14-18 sati
[Vrh]
dodo

PostPostano: uto kol 21, 2007 2:57 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Bok, meni je lani dijagnoza bila skroz ista s apsolutno istim simptomima, jedina razlika je sto mi je čvor bio nešto manji pa su mi uzeli uzorak na Jordanovcu. Isto tako sam imala 2 tromba zbog kojih sam pila marivarine 6 mjeseci i primila sam 8 RCHOP-ova. Nalazi su odmah nakon četvrte kemo bili jako dobri a nakon osme sam preventivno zračena i sad sam u remisiji. Inaće tokom lječenja sam upoznala 9 ljudi s istim tipom i svi su odmah nakon prvog ciklusa kemo bili u remisiji, a ne znam da ikome od njih vratio( neki su ga imali i prije 10,20 godina) pa su izlječeni s ondašnjim ljekovima kada još nije bilo mabthere. Ja sam kemo lošije podnosila u smislu padanja leukocita( to možete pročitati pod temom remisija non hodgkin) ali kilažu nisam izgubila jer mučnine do zadnjih nisam ni imala tako da je to sve individualno.Što se tiče prehrane mislim da nije dobro praviti si nekakve šokove i naglo mjenjat prehranu a pogotovo bez znanja doktora. Naime ako pije marivarine zbog trombova onda ne smije jesti ništa zelja što vjerujem da vam je doktor rekao, ako padaju leuko ne smije jesti sirovo voće, a svi doktori su mi rekli da treba jesti puno mesa i ribe jer je to ono što potiče imunitet. Preparate za to navodno jačanje imuniteta pijem i dan danas(propolis, aloe vera, vitamin b, beta glucan) ali stvarno ne vidim nikajvu razliku, naime prošli tjedan sam odležala u bolnici jer su mi leuko pali samo od viroze koja se manifestirala samo kašljem, a sa kemoterapijama sam finula prije 10 mjeseci! Eto ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte jer mislim da nam lječanje isto izgleda
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
kiki

PostPostano: sri kol 22, 2007 10:10 am    Naslov: Citiraj i odgovori

visnja71 je napisao/la:
Bokic, imas pp, muz mi je vec dvije i pol godine u remisiji, hvala Bogu. Noni nismo koristili, a ciklu jedno vrijeme, aloa isto samo jedno vrijeme, da li je pomoglo ne znamo, sada ima problema s jetrima od kemoterapija i antibiotika, pije maticnu mlijec, kada se drzi reda rezultati super, ali cim malo zabrazdi dignu mu se vrijednosti....ah muski. Od kuda si? Nadam se da mozemo na ti, kako su vam djecica stara? Kada pocinjete sa kemoterapijama? Eto toliko od mene, pa se javi kada nadjes vremena

Hvala ti za broj telefona. Narucit cu danas maticnu mlijec. Djeca su nam stara 11 i 8 godina. Naravno, mozemo na TI.
kiki

PostPostano: sri kol 22, 2007 12:51 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

dodo je napisao/la:
Bok, meni je lani dijagnoza bila skroz ista s apsolutno istim simptomima, jedina razlika je sto mi je čvor bio nešto manji pa su mi uzeli uzorak na Jordanovcu. Isto tako sam imala 2 tromba zbog kojih sam pila marivarine 6 mjeseci i primila sam 8 RCHOP-ova. Nalazi su odmah nakon četvrte kemo bili jako dobri a nakon osme sam preventivno zračena i sad sam u remisiji. Inaće tokom lječenja sam upoznala 9 ljudi s istim tipom i svi su odmah nakon prvog ciklusa kemo bili u remisiji, a ne znam da ikome od njih vratio( neki su ga imali i prije 10,20 godina) pa su izlječeni s ondašnjim ljekovima kada još nije bilo mabthere. Ja sam kemo lošije podnosila u smislu padanja leukocita( to možete pročitati pod temom remisija non hodgkin) ali kilažu nisam izgubila jer mučnine do zadnjih nisam ni imala tako da je to sve individualno.Što se tiče prehrane mislim da nije dobro praviti si nekakve šokove i naglo mjenjat prehranu a pogotovo bez znanja doktora. Naime ako pije marivarine zbog trombova onda ne smije jesti ništa zelja što vjerujem da vam je doktor rekao, ako
padaju leuko ne smije jesti sirovo voće, a svi doktori su mi rekli da treba jesti puno mesa i ribe jer je to ono što potiče imunitet. Preparate za to navodno jačanje imuniteta pijem i dan danas(propolis, aloe vera, vitamin b, beta glucan) ali stvarno ne vidim nikajvu razliku, naime prošli tjedan sam odležala u bolnici jer su mi leuko pali samo od viroze koja se manifestirala samo kašljem, a sa kemoterapijama sam finula prije 10 mjeseci! Eto ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte jer mislim da nam lječanje isto izgleda

Dodo,
jesi ti primala mabtheru? Nisam još s doktoricom razgovarala o tome, ali koliko sam shvatila iz svega što sam pročitala na raznim forumima, ona ide nakon kemo ili??
Danas sam kupila Nativni propolis jer sam čitala o njemu i da ga je dobro uzimati jer jača imunitet posebno kod kemoterapija kad organizam jako slabi.
dodo

PostPostano: sri kol 22, 2007 3:55 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Jesam,ona se prima prije samih citostatika(oznaka joj je R, a oznaka kombinacije citostatika je CHOP).Prima se u istom danu kad i kemo samo kroz 7 sati jer su moguće alergijske reakcije na nju-to su žive stanice koje napadaju samo tumorske stanice, a ne i zdrave za razliku od same kemo koja uništava sve. Jako poboljšava stupanj izlječenja a dava se samo pacijentima s NHL-om b fenotipa.
Što se tiče tih proizvoda koji navodno jačaju imunitet ja ih pijem jer ne mogu škoditi ali mislim da ne pomažu a isto tako i svi doktori tvrde. Naime, kada su kemo u pitanju dolazi do oštećenja koštane srži pa se događa da se vrijednoti u krvi spuštaju, a najviše leukociti. Tada ne pomaže nikakva hrana ni nikakvi suplementi jer se leuko tada jednostavno ne proizvode, jedino ih se može dizati inekcijama koje davaju u bolnici.Koliko kome što pada je individualno i nema veze sa hranom i tim dodacim a svi doktori od reda su mi rekli da je to padanje kod limfoma dobro jer je to jedina vidljiva garancija da je kemo efikasna. Naravno ima ljudi i kojima ne pada ništa pa isto budu uspješno izlječeni ali budući da je ovo bolest krvi i koštane srži(kome je zahvaćena) dobro je da kemo što više to sve uništu jer se tako ubijaju tumorske stanice a one zdrave se poslje same regeneriraju. Da doktorimislu da imunitet treba jako jačati svi bi mi primali interferon koji je dokazan za vrijeme lječenja! Treba imati na umu da su farmaceutske tvrtke jaki oglašivači i da mogu puno toga reklamirati bez pokrića pr. vitamin c u stotinama studija koje su provedene u svijetu nikad nije dokazan kao koristan a opet ga svi konzuiramo kao da se bez njega ne može živjeti zahvaljujući medijima. Isto tako se mjenjaju trendovi oko toga što je zdravo za jesti pr jedan dan u novinama kako je česan dokazan kako ubija tumorske stanice bolje od citostatika a mjesec dana poslje izađe njemačko istraživanje da uopće nema nikakvu prehrambenu vrijednost. Što se tiče nonia lani u 9 mjesecu sam na netu našla da ga je jedna od tvrtki koja ga proizvodi u SADu povukla s tržišta jer je kancerogen, pa sad vi znajte koja! Moja susjeda je prodavala prije 3 godine jednu od verzija nonija kao izvornu ravno a Tahitija i tvrdila da joj je rođak ozdravio od raka pluća kad su ga doktori otpisali, isto je umro samo 2 mjeseca kasnje od predviđenoga, a toj susjedisu nakon 2godine vjernog konzumiranja nonija i preparata iz apoteke i od travara za imunitet, našli karcinom na obje dojke tako da ja stvarno ne znam gdje su dokazi svega toga. al eto štetit ne može pa isto pijem
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
kiki

PostPostano: čet kol 23, 2007 8:19 am    Naslov: Citiraj i odgovori

dodo je napisao/la:
Jesam,ona se prima prije samih citostatika(oznaka joj je R, a oznaka kombinacije citostatika je CHOP).Prima se u istom danu kad i kemo samo kroz 7 sati jer su moguće alergijske reakcije na nju-to su žive stanice koje napadaju samo tumorske stanice, a ne i zdrave za razliku od same kemo koja uništava sve. Jako poboljšava stupanj izlječenja a dava se samo pacijentima s NHL-om b fenotipa.
Što se tiče tih proizvoda koji navodno jačaju imunitet ja ih pijem jer ne mogu škoditi ali mislim da ne pomažu a isto tako i svi doktori tvrde. Naime, kada su kemo u pitanju dolazi do oštećenja koštane srži pa se događa da se vrijednoti u krvi spuštaju, a najviše leukociti. Tada ne pomaže nikakva hrana ni nikakvi suplementi jer se leuko tada jednostavno ne proizvode, jedino ih se može dizati inekcijama koje davaju u bolnici.Koliko kome što pada je individualno i nema veze sa hranom i tim dodacim a svi doktori od reda su mi rekli da je to padanje kod limfoma dobro jer je to jedina vidljiva garancija da je kemo efikasna. Naravno ima ljudi i kojima ne pada ništa pa isto budu uspješno izlječeni ali budući da je ovo bolest krvi i koštane srži(kome je zahvaćena) dobro je da kemo što više to sve uništu jer se tako ubijaju tumorske stanice a one zdrave se poslje same regeneriraju. Da doktorimislu da imunitet treba jako jačati svi bi mi primali interferon koji je dokazan za vrijeme lječenja! Treba imati na umu da su farmaceutske tvrtke jaki oglašivači i da mogu puno toga reklamirati bez pokrića pr. vitamin c u stotinama studija koje su provedene u svijetu nikad nije dokazan kao koristan a opet ga svi konzuiramo kao da se bez njega ne može živjeti zahvaljujući medijima. Isto tako se mjenjaju trendovi oko toga što je zdravo za jesti pr jedan dan u novinama kako je česan dokazan kako ubija tumorske stanice bolje od citostatika a mjesec dana poslje izađe njemačko istraživanje da uopće nema nikakvu prehrambenu vrijednost. Što se tiče nonia lani u 9 mjesecu sam na netu našla da ga je jedna od tvrtki koja ga proizvodi u SADu povukla s tržišta jer je kancerogen, pa sad vi znajte koja! Moja susjeda je prodavala prije 3 godine jednu od verzija nonija kao izvornu ravno a Tahitija i tvrdila da joj je rođak ozdravio od raka pluća kad su ga doktori otpisali, isto je umro samo 2 mjeseca kasnje od predviđenoga, a toj susjedisu nakon 2godine vjernog konzumiranja nonija i preparata iz apoteke i od travara za imunitet, našli karcinom na obje dojke tako da ja stvarno ne znam gdje su dokazi svega toga. al eto štetit ne može pa isto pijem

Moj suprug je u ponedjeljak primio prvu kemoterapiju i sve to je trajalo skoro 10 sati. Jedan od pripravaka je intravenozno primao oko 7h pa prema ovome sto si mi napisala pretpostavljam da je to bila mabthera.
Za sada je sve ok i jako dobro podnosi. sto se tice svih tih biljnih pripravaka misljenja sam kao i ti, steti ne moze pa cemo pokusati. Hvala ti na svemu.
visnja71

PostPostano: sri kol 29, 2007 1:52 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

ima li sta novoga kod vas? Kako ti muz podnosi kemo?
[Vrh]
kiki

PostPostano: pon ruj 03, 2007 9:18 am    Naslov: Citiraj i odgovori

visnja71 je napisao/la:
ima li sta novoga kod vas? Kako ti muz podnosi kemo?

Bok, prva kemo prošla. Nuspojave su počele tek nakon cca tjedan dana.
Metalni okus u ustima i upala desni. Idući tjedan idemo na 2.
kiki

PostPostano: uto ruj 04, 2007 11:00 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Visnja, zaboravila sam te pitati u proslom postu da li je tvoj suprug imao problema sa upalom usne šupljine i desni? Mom suprugu se upalila usna šupljina i ima osip po nosi i sa strane na licu, nešto slično herpesu. Ako je i tvoj suprug imao sličnih problema, pls nekakav savjet šta koristiti za to.
Kupila sam nekakav gel u ljekarni ( na preporuku farmaceuta), ali baš ne pomaže. hvala unaprijed..
javi se kad stigneš
visnja71

PostPostano: uto ruj 04, 2007 11:23 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Imao je strasne upale usne supljine, tako da su mu u bolnici miksali hranu, pomoci bas neke i nema, on je u bolnici dobio neku muckalicu i to je morao stalno koristiti. Sto se tice koze, bila mu je suha i prhutala se, za prevenciju sam ga mazala i masirala baby uljem, pogotovo listovi nogu,strasno ga je to svrbilo, on je jos dobivao kod svake ture kemoterapije upalu debelog crijeva, visoke temperature, upale ociju, kasalj, ali to je sve "normalno".....ako ti jos kako mogu pomoci, samo pitaj Very Happy
[Vrh]
kiki

PostPostano: uto ruj 04, 2007 11:53 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala ti puno. Kupila sam jučer i Hexoral, on je blagi antibiotik pa ćemo probati i s tim. Idući tjedan ide na 2. kemo pa ćemo vidjeti. Puno ti hvala.
Kak je tvoj mužić?
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sljedeća
Stranica 1 / 15.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.