www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Remisija
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Limfomi u dječjoj dobi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
stk

PostPostano: pon ruj 28, 2009 2:19 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Marijana, povišen LDH, koliko ja vidim, može biti i zbog oštećenja eritrocita (od svih tih kemica koje je Karlo dobio). Možda bi mu trebali dati nove:?, vidim da ih je jednom dobio i tijekom kemoterapija. Osim toga, to apsolutno ne mora značiti nikakvu progresiju bolesti već može biti rezultat lijekova koje je dobivao (primjerice: Drugs that can increase LDH measurements include: anesthetics, aspirin, clofibrate, fluorides, mithramycin, narcotics, and procainamide.). Ovo je sad nabadanje jer ja uopće nemam veze s medicinom, ali u svakom slučaju, nadam se najboljem i molim za Vas da budete snažni i hrabri (kao što ste uvijek bili). Pozdrav i pusa.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Marijana S

PostPostano: pon ruj 28, 2009 6:37 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

10.09. 257
18.09. 267
25.09. 315
danas 352

Hvala cure!
Ja još nisam izgubila nadu da je taj povišeni LDH možda uzrokovalo "nešto" drugo. Sutra moramo doći na Rebro i tamo će napraviti još neke pretrage i najvjerojatnije će mo se dogovoriti i za prijevremeni CT.
Čula sam i varijantu (ne od baba vračara već od rodice liječnice) da to može biti i od mrtvih tumorskih stanica na koje još djeluje kemoterapija, od koje nije prošlo ni mjesec dana. U početku, Karlo je bio šmrcav i kašljao je ali to je prošlo već prije skoro tjedan dana, pa mi se čini da upala i infekcija nije uzrok.
Ne znam ništa ....

Javit ću se.
[Vrh]
stk

PostPostano: uto ruj 29, 2009 9:25 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Da li su mu taj LDH stalno mjerili tijekom kemoterapije, ili tek po završetku?
[Vrh]
mirna
Site Admin

PostPostano: uto ruj 29, 2009 9:27 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Da ... kažu da povišenje LDH uzrokuju i brojna nezloćudna stanja, tako da bez panike. Biti ćete puno pametniji danas pa javljaj što su rekli doktori.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mpodun12@

PostPostano: uto ruj 29, 2009 1:28 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

kod odraslih nrmalan je 241,neznam dal je kod djece isto.Javi kaj su rekli doktori
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: uto ruj 29, 2009 5:31 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

taja je napisao/la:
Jednoj našoj priji koja je 5 godina u remisiji,lani je bija povišen,kažu zbog reume.
Vidila san na googlu da može bit povišen i usljed anemije,plućnih,jetrenih bolesti i sl.
Ne zvuči lipo,al možda ima razumno objašnjenje.

mirna je napisao/la:
Da ... kažu da povišenje LDH uzrokuju i brojna nezloćudna stanja, tako da bez panike.

stk je napisao/la:
Osim toga, to apsolutno ne mora značiti nikakvu progresiju bolesti

Danas je 281 Very Happy Very Happy Very Happy

Ne znam točno što je bio uzrok povećanim vrijednostima, ali evo, smanjilo se. Istina, jučer smo LDH vadili u Goričkom labosu a ne na Rebru, pa je moguće i u tome razlika. Na Rebru su mi rekli da slobodno to obavimo i doma.

CT je ipak napravljen danas. Mjesec dana prije nego što smo mislili, ali što je tu je. Nalazi će biti gotovi vjerojatno u petak, ali sada ću ih puno lakše čekati.
Izmučila su me ova zadnja dva dana. Danas ću se, nadam se, pošteno naspavati.

Hvala na podršci i sory na panici. Moram se malo skulirati.
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: uto ruj 29, 2009 7:37 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

to je normalno što osijećaš.Mene jučer pokočila lijeva lopatica i ja se odmah usrala jer mi je bolest tako počela.no danas me niš ne boli.
[Vrh]
stk

PostPostano: sri ruj 30, 2009 11:28 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Bravo Karlo i Marijana, negdje sam pročitala da je za djecu normalan od 130-300. Ali te u potpunosti razumijem kaj se panike tiče. Ponekad nam uistinu oduzme dah. Pomaže racionaliziranje i duboko disanje, držim palčeve za CT. STK
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: sri ruj 30, 2009 3:18 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala još jednom cure!

stk je napisao/la:
Negdje sam pročitala da je za djecu normalan od 130-300.

STK mi je upravo dala krasan uvod za ono što ću napisati, a to je: DOĐE MI DA NEKOGA UBIJEM (znam da velika slova znače da se dernjam)

Malo ću vas možda ugnjaviti sa pričom, ali baš bih to podijelila sa vama.

Dakle ...

28.09.09. Karlov LDH je bio onih famoznih 352. Kada sam to telefonski javila, kao što sam vam i pisala, odmah su me za sutradan naručili na Rebro na dodatne pretrage, između ostalog i CT. Krvne pretrage, koje su bile gotove tek poslije podne, su pokazale da je LDH puno manji, odnosno 281. Super.
E, nije mi super, zato što je i 28.09.09. bio isto 281 a ne 352. Kako? Evo ovako:

Danas mi je to kliknulo.

28.09.09. vadili smo krv u laboratoriju u Velikoj Gorici. Nihov referentni interval za LDH je do 300, a u Rebru do 241.

I sad malo matematike iz osnovne škole:

300 minus 20% = 240 Znači gornja granica na Rebru je za 20% manja

352 (sa Goričkog nalaza) minus 20% = 281 (Točno isto koliko je sutradan bilo na Rebru) Twisted Evil

Prije nego što sam uopće išla u naš labos, nazvala sam na Rebro i pitala da li mogu krv vaditi u Gorici ili je bolje da se to uvijek radi na istom mjestu, da ne bi bilo odstupanja. Rekli su mi da može. U krajnjoj liniji, znam da su i druga djeca koja su bila na izlazu, a žive daleko od Zagreba, vadila krv gdje im je bilo najbliže i to telefonski javljali u bolnicu. Kada sam ja taj dan javljala nalaz krvi, nisam skužila da se zbog tih referentnih intervala može stvoriti razlika. Nitko me na to nije uputio niti pitao. Osim toga jučer smo na Rebru bili od 8.30 do 14.30. Taj nesretni nalaz iz Goričkog laboratorija bio je kod njih cijelo to vrijeme (evo, i ostao je tamo) ali to valjda nitko nije ni pogledao.

Sve me to ljuti, zato što, da je to netko prije skužio, jučer ne bi možda pod hitno niti radili CT, već bi pričekali još koji tjedan, i dobili realnije rezultate CT-a, što kod ovakvih boleščuga nije mala stvar.

Kad njima gore (na Rebru) to kažem, sigurno će me uvjeravati da je CT i onako trebalo napraviti. Evo, i Vandi su rekli da bi trebalo proći 4-5 tjedana od zadnje kemotrapije. Karlu je prošlo 4 tjedna, i to je negdje tu. Ali ipak, sve to skupa mi je ispao dosta veliki šlamperaj. Možda ja na to previše emotivno i laički gledam, pa nek me ispravi netko ako nije tako. U prilog tom šlamperaju govori i čunjenica da smo na Rebro došli u 8.30 a krv su mu vadili poslije 11.00. Da su to prije napravili, vjerojatno bi i nalazi prije stigli i tada možda niti ne bi radili CT.

Evo, sad sam se ispuhala, ali reći ću to i njima.

Glavno da se LDH smanjio. Je, da je malo povišen, ali su mi jednom prilikom rekli da čekaju da se stabilizira. Valjda će sad to biti to.
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: uto lis 06, 2009 10:28 am    Naslov: Citiraj i odgovori

CT je dobar i sutra idemo na vađenje katetera. Very Happy Very Happy

Pretpostavaljam da će i daljnji tempo kontrola krvi biti svaka 3 tjedna.

Evo jedna remisijska Smile fotka:

[Vrh]
taja

PostPostano: uto lis 06, 2009 7:03 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Bravo Karlo,bravo Marijana!
[Vrh]
stk

PostPostano: pet lis 09, 2009 8:35 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Marijana, jako sam sretna zbog Vas. Čuvajte mi se i pazite prehlada i infekcija, te se javljajte i dalje. Pozdrav. STK
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: pet lis 09, 2009 5:12 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Laughing Laughing Laughing Wink
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: ned lis 11, 2009 9:20 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala cure!

Katetera više nema. Jedna mala lokalna injekcijica i gotovo. Kako sam i pretpostavljala, kontrola za nekih 20-tak dana. Za sada je sve OK i kosica je počela rasti. Mala bijela. Very Happy
[Vrh]
Vanda

PostPostano: pon lis 12, 2009 3:31 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Jeeee! I ja sam imala eskapade po raznolikim referentnim vriendostima, srećaom ipak ne tako stresne kao ti Marijana. Stvarno bi trebali svi na to pripaziti. AL šta'š, tipično za nas.

Meni još niš od friške kose ne raste, samo ona koja nije ni ispala. AL ja kaskam tjedan dana za Karlom po pitanju slpobode od kemikalija, pa možda meni krene slijedeći tjedan. Taman kad studentima držim nastavu (ne pitajte iz čega, skoro pa me sram Razz ).
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Limfomi u dječjoj dobi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Stranica 2 / 9.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.