www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Remisija
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Limfomi u dječjoj dobi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
taja

PostPostano: sub pro 05, 2009 11:04 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

To! Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
hari

PostPostano: ned pro 06, 2009 12:33 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

odlicno
mpodun12@

PostPostano: ned pro 06, 2009 1:03 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

bravooooo Laughing
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: ned pro 06, 2009 4:54 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Da, super je! Very Happy
[Vrh]
stk

PostPostano: pon pro 07, 2009 10:49 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Ne mogu vjerovati, opet smo se mimoišle. Ja sam bila s Klarom ne kontroli njezinih čvorova u petak, pregledao ju je docent i još deset studenata, što je ona sve stoički podnijela. Jedino je malo zaplakala kad su joj vadili četiri bočice krvi i to ju je kasnije pekla savjest kaj nije bila dovoljno hrabra. Bravo za Karla, i s nama je zasad sve OK...Čvorova ima svugdje, ali ni jedan nije sumnjiv...Čitamo se
[Vrh]
domi

PostPostano: pon pro 07, 2009 4:09 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Bravo za Karla! Hari jel vaš Karlo doma? Nisam par dana na forumu i tu se svašta piše i događa. Stk zašto su pikali Klaru, oprosti ali nisam u toku...
[Vrh]
stk

PostPostano: pon pro 07, 2009 4:51 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ah, draga domi, osim kaj mi muž ima FL u IV. stadiju, moja petogodišnja mezimica ima čvorove na vratu već neke dvije godine. Tad je dobila antibiotik pa se to malo smanjilo, ali se nije povuklo (makar nam je bilo rečeno da je kod djece to normalno i da sporo prolazi). Međutim, nakon ovog ljeta i dijagnoze mog supruga, ja zbog Klarinih čvorova jako loše spavam pa sam otišla na Rebro to provjeriti (u rujnu). Nalaz je tada pokazivao da Klara ima EBV (Epstain Barrov virus) u nekoj fazi koja još nije preboljena (dakle ne onaj IgG) nego nešto što je sad aktualno, ali je pri kraju akutne faze (ne znam da li nisam rekla neku glupost). ovih dana mi je dijete prepuno manjih čvorova (svugdje ih mogu napipati) tako da sam ponovno otišla na Rebro gdje mi je rečeno da se radi o reaktivnim čvorovima, normalnim za postmononukleozno stanje i da ni jedan od njih nije sumljiv ali da moramo stalno biti budni i paziti jer je EBV okidač za razne vrste limfoma. Čekamo nalaz EBV, valjda je sad prešao u IgG...eto tako ti stvari stoje...
[Vrh]
domi

PostPostano: pon pro 07, 2009 9:55 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

I moji klinci imaju povećane čvorove i naravno da si u panici, ja sam isto bila na početku.Uglavnom meni su rekli da su šanse jako male da se radi moje boleštine i oni razbole, ali treba ih malo više kontrolirati. Imaju sad 9 godina i još im se nisu povukli, ali kažu da je to kod djece normalno.Isto kao što je normalno da smo mi u strahu. Pozdrav od DOMI!
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: uto pro 08, 2009 10:36 am    Naslov: Citiraj i odgovori

stk je napisao/la:
... ali da moramo stalno biti budni i paziti jer je EBV okidač za razne vrste limfoma...

Mogu misliti koliko se brineš. Nadam se, da se ono što si napisala "moramo stalno biti budni i paziti" odnosi na njih na Rebru. Hoću reći, valjda ćete ići gore na kontrole i oni će pregledavati te čvoriće. Nećeš ih valjda ti doma pipati i mučiti se s time jesu li previše povećani ili nisu?
[Vrh]
Vanda

PostPostano: uto pro 08, 2009 1:22 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja sam EBV pozitivna, odnosno imam IgG protutijela na EBV što će reći da sam ga imala jednom davno (i vjerojatno je još tu, samo prikriven). Postoji pozitivna korelacija između zaraćenosti EBVom i nastankom limfoma (jer EBV voli živjeti u B limfocitima), to je točno i zato treba bit na oprezu, ali ne paničarit. Samo zato što si EBV pozitivan apsolutno NE znači da ćeš i dobiti limfom. Ionako smo svi mi puni herpes virusa, i vrlo je malo ljudi koji nemaju barem jedan (EBV, HSV ili CMV).
[Vrh]
stk

PostPostano: uto pro 08, 2009 5:39 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Drage moje, hvala vam na povratnim javljanjima. Navodno 75% populacije ima preboljeni EBV, pa na sreću nemaju svi HL ili NHL (hvala bogu). Valjda se u organizmu mora desiti još nekakav klik (osim EBV-a) zbog čega nečiji limfociti podivljaju. Uglavnom, tješi činjenica da tvoja djeca domi to već imaju godinama i ništa se ne događa niti su opasni. Marijana, pokušavam ih što manje opipavati, ali znaš kak je...valjda neću zaboraviti da sam na misi (npr.) i početi pregledati...Budem vas apdejtirala o daljnjem razvoju događaja. Pozdrav...stk
[Vrh]
Vanda

PostPostano: sri pro 09, 2009 8:48 am    Naslov: Citiraj i odgovori

stk je napisao/la:
Valjda se u organizmu mora desiti još nekakav klik (osim EBV-a) zbog čega nečiji limfociti podivljaju.

Ne valjda nego je to 100% i dokazano tako. I to ne samo jedan nego više klikova. Wink A ja baš nedavno položila ispit iz tih "klikova" na poslijediplomskom.
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: sri pro 09, 2009 9:44 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Čestitke za položeni ispit !
[Vrh]
stk

PostPostano: sri pro 09, 2009 1:53 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Vanda, good girl! Prava si štreberica! Čestitke!!!! Stk
[Vrh]
stk

PostPostano: sri pro 23, 2009 10:50 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Marijana, javi kako je Karlo, ak stigneš! Pozdrav. STK
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Limfomi u dječjoj dobi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Stranica 5 / 9.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.