www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

ALL
1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Leukemije u dječjoj dobi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
hari

PostPostano: čet lis 15, 2009 9:33 pm    Naslov: ALL Citiraj i odgovori

Bok cure! Izgleda da sam jedino musko koje tipka,neka neka. Prvo da odam cast svim majkama i mojoj supruzi naravno na velikoj snazi i potpori koju daju svojoj bolesnoj djeci. Ja sam jednom tjedno u Zagrebu tako da ja znam samo sto mi supruga kaze a to je malo da bih mogao opsirno pisati o ALL. Posebna bi sa zahvalio MARIJANI koja je bila moja prva online podrska i veliki pozdrav za njenog KARLA
Marijana S

PostPostano: sub lis 17, 2009 9:30 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Ajde, ajde..
Nije valjda da ti je neugodno među nama, babama Smile

Hvala ti na lijepim riječima, a naročito za ovo:

Citat:
Prvo da odam cast svim majkama i mojoj supruzi naravno na velikoj snazi i potpori koju daju svojoj bolesnoj djeci.

I tate su podrška mamama, pa ti je to onda jedan zatvoren krug.

Pozdrav svim roditeljima na Rebru !

Prošli put, kad smo bili na Rebru, vidjela sam da Karlo još uvijek ima kosu. Jel počela ispadati? Možda i neće. Na odjelu je jedna curica koja se isto liječi od leukemije i njoj kosa nije otpala, samo se malo prorijedila. Da li je puno povraćao od lijekova i muče li ga afte? Nadam se da nije pokupio nikakvu bakteriju.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
hari

PostPostano: ned lis 18, 2009 11:41 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Kosa je krenula opadati u subotu proslu pa ga je tete KIKI obrijala. Karlo je u ovih 36 dana bio tri puta po dva dana kuci. Afte jos nije dobio ali mu je sluznica ostecena i isao je zube popravljati cak tri komada.Dobio je i diplomu za hrabrost za lumbalnu punkiciju pa se hvali stalno a i Bilic ga je nahvalio da ostao paf.U ponedeljak bi trebali biti nalazi od punkcije 33 dana. Sta poslije ide ne znam.Povrati jednom dnevno i odmah trazi da jede
Marijana S

PostPostano: pon lis 19, 2009 8:25 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Drago mi je da je sve OK.

Zar je tek 36 dana prošlo? Meni se činilo, nekako puno više Surprised . Nije ni bitno, glavno da sve ide po planu. Svaka čast za lumbalnu! Moj Karlo je tek treću odvalio bez suza. Čuvajte ga od afti. Kao što je ovdje netko već prije napisao, jednom kad se razlaufaju, treba ti dosta vremena da ih zaustaviš i smiriš. A, zajebane su jako.
Znači, danas su nalazi od lumbalne? Vidjet ćeš ... Remisija - sigurno
[Vrh]
hari

PostPostano: uto lis 20, 2009 2:10 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Stigle su i afte. Prima gelclair svakih 6 sati a zena zaboravila pitati prof za nalaz. Najverovatnije da je dobar kad je krenuo sa terapijom 4 dana citostatika pa tri dana odmor.Moze sve dane biti kuci dok prima terapiju ali i svako jutro doci u 8. Malo nam je problem prijevoz pa smo ga ostavili dok prima terapiju.
Marijana S

PostPostano: uto lis 20, 2009 7:25 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

E, jesam vraga prizvala. Evil or Very Mad

Proći će to. Dobro je da dobiva Gelclair. I ja sam ga davala Karlu kad je imao velike rane. Jedina razlika je u tome što sam ga ja kupila u apoteci. Čula sam da ga na odjelu ponekad daju djeci ali ne bas često. Ne znam točno zbog čega. Ne zato što nije dobar, nego sam čula neke varijante zato što je dosta skup ili nisu znali da je na listi HZZO-a. Ja sam bila zadovoljna s njim. Pred kraj liječenja, ja sam već otprilike znala kad će Karlu početi izbijati afte, pa sam par dana prije počela sa preventivom. Rojazol gel i Lysobact tabletice za cuclanje.
Što se tiče ovih dolazaka i odlazaka doma isti dan, i meni je to malo išlo na živce. Izgubiš pola dana. I još ako nemaš prijevoz, stvarno se ne isplati.
[Vrh]
Vanda

PostPostano: ned lis 25, 2009 9:07 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Da, afte znaju biti jako neugodne. Ja sam u početku uzimala Gelclaire međutim kasnije sam se samo koncentrirala na Lysobact tabletice. Nekako me se Gelclaire nije baš dojmio, a bio je skup i imao mi je jako neugodan okus. Lysobactice nemaju intenzivan okus, a prdnost je da ig možeš jezikom zalijepiti baš na aftu. Meni su uvijek sredile aftu za dan-dva, al naravno, treba odmah reagirati. Želim vam puuuuuno sreće Hari. Jel uzimate neke antiemetike? Imam nešto Zofrana koje sam spremna pokloniti, pogotovo kad je u pitanju dijete.
[Vrh]
hari

PostPostano: ned lis 25, 2009 4:36 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Karlo ti nema neke mucnine. Obicno navece jednom povrati prije vecere i onda namiri to sa vecerom.Gel mu izuzetno dobro pomaze a dobili smo ga na odjelu pa ne bi probavao nista drugo. Sad prima 4 dana terapiju pa 3 dana odmor pa ga u stanu sopamo kao gusku. hvala trebat ce nam puno srece[/img]
Marijana S

PostPostano: ned lis 25, 2009 5:04 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Tako sam otprilike i ja radila. Kad je bio na šemi i kad mu je bilo muka nisam ga forsala sa hranom. Kad su sestre nosile jelo, Karlo im je i sam rekao: ja sad ne jedem, ja sam na šemi. Poslije, kad je bio doma, sve je nadoknadio.
[Vrh]
Vanda

PostPostano: ned lis 25, 2009 5:47 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Odlično da nema mučnine, to je jedna od najgorih nus pojava. Barem je bila meni.

Ja isto nisam imala problema s apetitom, dobila sam 6 kila na kemoterapiji!
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: uto lis 27, 2009 1:04 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

dječica mala,kak je to koma nemogu vjerovati.Šta moraju siročeki prolaziti.meni su sve nusice bile najgore
[Vrh]
stk

PostPostano: sri lis 28, 2009 1:06 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav, Hari. Tek sad kad sam vidjela da si se javio na temi folikularnog limfoma sam malo prošvrljala po ostalim temama da te bolje upoznam. Nadajmo se najboljem mogućem završetku vaše Kalvarije. Jako malo znam o ALL, tako da nisam baš korisni savjetnik, ali vidim da si iz NOve Gradiške pa ako će supruga koji put trebati ostati u ZGB, slobodno mi se javi, pa nek prespava kod nas. uskoro se selim, i imam prazan stan koji ne mogu prodati, pa ćemo ju smjestiti u njega. Pozdrav, STK
[Vrh]
hari

PostPostano: čet lis 29, 2009 2:48 pm    Naslov: karlo Citiraj i odgovori

Cure imam jedno pitanje. Karlu su radili lumbalnu u utorak,nalaz je dobar. Danas su mu prekinuli terapiju zbog glavobolje i sto mu smeta ocima svjetlo. Neznaju zasto ga glava boli. Da li je tko imao slicno iskustvo?
Vanda

PostPostano: čet lis 29, 2009 3:41 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja nisam. AL i mene glava danas boli - losa bioprognoza. Da nije mozda to?
[Vrh]
hari

PostPostano: čet lis 29, 2009 3:44 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

dva dana ga boli glava
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Leukemije u dječjoj dobi Vremenska zona: GMT + 01:00.
1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Sljedeća
Stranica 1 / 22.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.