www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

MA OVA ME LEUKEMIJA UBILA PSIHICKI
1, 2, 3  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dar.gal

PostPostano: pet tra 23, 2010 8:36 pm    Naslov: MA OVA ME LEUKEMIJA UBILA PSIHICKI Citiraj i odgovori

...

Zadnja promjena: dar.gal; čet vel 28, 2013 7:49 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
hari

PostPostano: pet tra 23, 2010 9:03 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Prijatelju,vise od pola puta ka ozdravljenju je sama psiha.Imao sam priliku vidjeti dva decka po 18 godina sa AML.Jedan se od prvog dana predao i nazalost prezivio je samo 2 mjeseca a drgi je izlazio sa nama roditeljima navece PUSITI i nije se predavao i Bogu hvala dobro mu je. Zato prijatelju samo glavu gore,leukemija je danas za razliku od prije 20 godina izljeciva.SRETNO
dar.gal

PostPostano: sub tra 24, 2010 4:29 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ma sve mi je jasno sta govorite,sve razumijem! Meni je sada 33 godine,zivim zivot bez ikakvog pravca,zivim od mjeseca do mjeseca,od nalaza do nalaza,glivec,sternalne punkcije,razna pametovanja okoline,razalosceni pogledi,iscekivanje pogorsanja........ ma dosta mi je svega. Napravila je od mene cudaka,(mislim na leukemiju), ogorcenog covjeka koji je posao sve mrziti. Posjet psihijatru,xanax,amizol i opet nista nije rjeseno, samo prividno.
Osjecaj da sam otpisan (a za neke) vec mrtav covjek. Ma sta da vam kazem viseeeee.....................................................
[Vrh]
amica

PostPostano: pon tra 26, 2010 10:06 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Citat:
Osjecaj da sam otpisan (a za neke) vec mrtav covjek.

Otpiši ti takve. Traži društvo pozitivnih ljudi i gledaj ono što je lijepo u životu, pa makar bila neka sitnica kao što je sunčan dan.
Za moje dijete su liječnici rekli da najvjerojatnije neće preživjeti slijedećih pola sata. To je bilo prije nešto više od tri godine.
Sad se svađamo oko pisanja zadaća.
Nema pravila, samo pozitivan stav i guraj naprijed.
Evo jedan virtualni podrške.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Vanda

PostPostano: pon tra 26, 2010 10:35 am    Naslov: Citiraj i odgovori

A zašto živiš od mjeseca do mjesec? Ako si na Gleevecu znači da ti djeluje. Ne moraš na gnjusne kemo, ne moraš na rizične transplantacija - zapravo imaš puno sreće da imaš takvu leukemiju koju rješavaš sa tabletama. Naravno da bi svatko htio biti skroz zdrav i da nema pojma i nikad nije čuo za biopsije kosti, leukemije i limfome, al jebiga. Žuivot je pred tobom, zahvaljujući znanosti i unatoč lošim predviđanjima. Nađi si neku zanimaciju, hobi, posao, volontiraj. I odj... svaka pametovanja - nakon 4 godine bolesti tko može biti veći stručnjak od tebe kako je tebi i kako je to imati CML. Makar oboljeli od raka smiju biti bezobrazni i dozvoliti si malo više - iskoritsi to. Dobio si rak, nema nikakvogh razloga da ne iskoristiš i pozitivne strane tog iskustva. Riješi se emocionalnih vampira iz svoje okoline, a ostalima lijepo objasni da sažalne poglede sačuvaju za tvoj pogreb koji će biti za nekih 50tak godina nakon dugog i ispunjenog života koji namjeravaš napuniti sa smjehom, veseljem i optimizmom počevši od SAD!

Za sretnu sternalnu punkciju toplo preporučam dr. Čikaru i njegovu ekipu iz KB DUbrava - ja sam jedva osjetila!

Sve najbolje i drži nam se!
[Vrh]
dar.gal

PostPostano: pon tra 26, 2010 6:37 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala na postovima,hvala na podrsci. Sve ste upravu,ali tako mi dodju periodi,zao mi ovo moje dvoje djece sto ce me zapamtiti kao loseg i nerovoznog covjeka a prije svega sam bio pun zivota,humora,sale...
a sad da me pamte po mojoj dernjavi i govore tata se samo dere na nas!
Znam da bi se trebo promijenit i da cete reci da je sve do mene,mislim na moju depresiju! Ali jednostavno to je jace od mene. Inace zivim u srednjoj Bosni i Glivec nije na esencijalnoj listi kao u Vas. Dobijam ga preko fonda solidarnosti i uvijek strepim ako me skinu sa programa ni dragi Bog me vise nece ubaciti na listu.. To je jedan od strahova mislim da je opravdan! Isao sam u Zagreb na kontrole i odusto sam sve zbog financijskig razloga.Znam da je greska,ali jednostavno sam prestao ici. Sad se ovdje samo lijecim.
[Vrh]
dar.gal

PostPostano: pon tra 26, 2010 6:42 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

PS. Ovaj virtualni zagrljaj me je nasmijao. Hvala,hvala
[Vrh]
Vanda

PostPostano: uto tra 27, 2010 9:12 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Svakom dođe period deprimacije, samo se nakon pada treba ustati. Smile Pogotovo kada se živi u situaciji kakva je u našim "državama", tko ne bi bio u strahu i ponekad deprimiran?

Imate li u BiH kakve udruge pacijenata koje bi lobirale i upoznavale javnost sa problemima pacijenata? Bilo da ima ili nema, evo to je recimo nešto gdje bi se ti mogao uključiti - pomoći ćeš i sebi i drugima i bit puno zadovoljniji. Znaš kako se kaže - daleko od očiju, daleko od srca. Ako ljudi ne čuju o ovakvim slučajevima, ne mogu ni shvatiti. A kod nas, kada kod je bila kakva akcija sakupljanja pomoći za bilo koga uvijek se skupilo novaca. Wink
[Vrh]
hari

PostPostano: uto tra 27, 2010 4:28 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Vanda je apsolutno u pravu.Sit gladnog ne razumije zato treba ljude upoznati sa tim bolestima.
dar.gal

PostPostano: pet svi 07, 2010 5:11 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Znal tko mi reci sta znaci kad LDH ima povisene vrijednosti? Naime bio sam na kontrolnom pregledu prije 10 dana i moj lijecnik kaze da mi je LDH povisen, 259 iznosi a gornja mu granica cca 180. Pa mi nije bio bas jasan i nista mi nije odredjeno rekao sam da to moze imati puno znacenja,imam osjecaj da je mislio na progresiju bolesti a isto me je pitao dal sam sta fizicki radio? Pa ako znate sta, vidim da ste svi okaljeni borci i vidim da puno znate........!
[Vrh]
hari

PostPostano: pet svi 07, 2010 8:59 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ldh ti je blago povisen.Moj Karlo je imao 737 ldh.Inace Ldh ti je jetreni enzim.
Marijana S

PostPostano: sub svi 08, 2010 3:36 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Mojem Karlu je u jednom razdoblju LDH podivljao pa mi je liječnik rekao da povišeni LDH mogu uzrokovati i skroz bezazlene stvari kao što su upala, infekcija, viroza. Poslije se smirilo i sve je bilo OK. Netko mi je rekao da je pročitao da i prehrana može utjecati na količinu LDH u krvi. Ja mislim da bi i neke druge "stavke" u krvi bile sumnjive da je stvarno nešto loše. Mislim da se više tih stvari treba poklopiti. Možda da napraviš malo češće kontrole LDH. Mi odemo u jedan privatni laboratorij kod nas i to platimo 15 kuna.
[Vrh]
Vanda

PostPostano: ned svi 16, 2010 6:00 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Apsolutno da treba gledat i druge nalaze, samo jedan "podivljali" nalaz nikako nije razlog za uzbunu, posebno ako su drugi ok. LDH ti je laktat-dehidrogenaza. To je enzim koji uništava laktat (mliječnu kiselinu) koja nastaje u mišićima nakon dugog i teškog fizičkog rada (onda kad dobijemo upalu mišića) pa te je liječnik zato upitao da oli si fizički radio. Također je signal oštećenja (lize) tkiva, a povišen je u večini malignih oboljenja. ALI samo LDH NE znači niš od navedenog. POGOTOVO ako su ti nalazi bili granični. Smile
[Vrh]
dar.gal

PostPostano: sub lip 12, 2010 9:19 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

e pozdrav prijatelji moji,nisam odavno bio na nasoj stranici! Kako ste mi vi?
Sad malo ljepse vrijeme pa se covjek pozabavio okolo kucnim radovima i odmah mi je draze zivit.
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: ned lip 13, 2010 9:54 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala na pitanju, dobro. Smile
Drago mi je da si se javio. I ja volim ovakvo vrijeme. Ovo sunce donosi opasno UV zračenje, ali bogme izvlači iz depre i donosi dobre vibre.
"depra" i "vibra"... čovječe, napisala sam to ko neka 16-godišnja reperica Laughing . Nema veze ostavit ću to tako Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 1 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.