www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

kll i temperatura

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lira

PostPostano: čet ožu 10, 2011 5:23 pm    Naslov: kll i temperatura Citiraj i odgovori

U predstavljanju sam opisala da mi je majci prije godinu dana dijagnosticirana kronična leukemija limfocita. Uz redovnu kontrolu svaka dva mjeseca nije imala nikakvu terapiju. Osim što je non stop bila pod nekim prehladama, herpesima,...drugih većih poteškoća nije imala.

Do sada.............prije 10 dana je kao i svi u kući dobila visoku temperaturu, glavobolju, kašalj i nakon dva dana je hospitalizirana. Sutra će biti 8 dana da je u bolnici i temperatura i dalje raste preko 40, a u principu ispod 38 je jako rijetko. Napravljeno su snimci pluća, srca, eeg glave, krv vadi non stop, sumljali na gripu, Q groznicu,............, ali sve je sterino mada je pod antibioticama od prvog dana.

Doktorica hematolog ima dvije verzije ili je neka infekcija u plućima (slika nešto pokazuje) ili je uzrok KLL. Sad je uključena terapija MERONEM i OTOCIN.

Neću vam ni govoriti da smo ludi i da neznamo kako da joj pomognemo. Da li da je šaljemo za Zagreb, kome???Da li mi netko ima koju riječ utjehe, razmijeniti iskustvo, savjetovati nešto,.............bilo šta??

Hvala unaprijed
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
lira

PostPostano: pet ožu 11, 2011 9:43 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

samo da vam javim da je danas, hvala Bogu, stanje bolje. temperatura je narasla najviše na 37,6 i molimo Boga da je terapija pogođena i da sad ide u boljem pravcu!

ipak molim za iskustva ili koju riječ za utjehu!
[Vrh]
taja

PostPostano: sub ožu 12, 2011 3:28 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Zbilja znam malo o leukemiji,samo sam te tila podržat i reć da se spremiš na uspone i padove.Drago mi je da ti mama reagira na terapiju,dobar znak je da je fibra pala,drži se,na kraju će sve ispast dobro.Al prije toga mora bit malo nerviranja.Nadam se da će se javit neko ko zna više.

Svi smo mi ko i ti tako lutali po forumu i skupljali tudja iskustva,sad bi mogli doktorirat koliko smo naučili.Više vridi imat nekoga ko je sve proša,nego sve knjige na svitu.

Ja sam se redovito čula telefonom sa dvije ženske osobe od kojih je jedna 5.5 godina u remisiji,a jedna je prije neki dan na moju veliku tugu preminula.Nismo se nikad vidile ,a čule bi se redovito i razvile neko posebno prijateljstvo koje razumi samo onaj ko je u istoj koži .

Svaka je priča za sebe ,moraš virovat da će baš tvoja izać na dobro.

Sritno!
[Vrh]
stk

PostPostano: uto ožu 15, 2011 2:29 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga lira, drago mi je što si svoju muku izrekla na forumu i što se majci stanje počelo popravljati. Ja, kao i taja, jako malo znam o leukemijama uključujući KLL koji ima tvoja mama, ali se nadam da će se naći netko tko bi te mogao uputiti što i kako.

Kažeš da je mama na wait & watch uz kontrolu svaka dva mjeseca. Ono što bi sigurno bilo dobro je da ćešće kontrolira krvnu sliku i javlja je svojoj hematologici. Isto tako, čim temperatura pređe 38 - vi odmah i bez odlaganja u bolnicu. Mom supurugu se nešto slično desilo početkom prošle godine. Bio je tjedan dana u izolaciji i intravenozno je dobivao nekakav antibiotik širokog spektra. Kriza je prošla za nekih 3-4 dana, i nisi definirali što mu je zapravo bilo. Najvjerojatnije - upala pluća. Možda sad baljezgam nešto što nije primjenjivo na Vaš slučaj, ali to su ti moja iskustva, a očito je da ću, nažalost, i dalje nastaviti stjecati znanja i iskustva. Srdačan pozdrav. stk
[Vrh]
Ivona

PostPostano: sri tra 20, 2011 9:48 pm    Naslov: Re: kll i temperatura Citiraj i odgovori

Zdravo,
pokušajte sačuvati bistru glavu kako bi našli prave riječi za majku. To je jako teško,ali pred njima se mora biti jak. Moraš biti jača nego što si ikad prije bila! Skupi svu svoju snagu i usredotoči se na nju!
Brat (19) mi je boluje od akutne limfocitne leukemije tek 4 mjeseca, i jako mi je teško jer non stop osjećam kao neki pritisak, da ću puknut svaki tren!
Ali saberem se, jer moram biti uz njega, treba me, kao što i ja trebam njega.
Budi pozitivna, misli na najbolje.. Drži se i uspješan oporavak želim
Oce nas ja te molim sad za nas
jer ti dobro znas koliko put je tezak taj
BOŽE SLUŠAJ RIJEČI OVE, BEZ BRATA NE MOGU
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
emmasam

PostPostano: pon lis 20, 2014 6:11 am    Naslov: Citiraj i odgovori

I meni je prva susjeda dugi niz godina živjela s kroničnom (nisam 100% siguran je li L ili M leukemijom), praktički normalnim životom, samo uz ambulantno liječenje.
Rockalbert

PostPostano: sri pro 27, 2017 4:34 pm    Naslov: thanks Citiraj i odgovori

thanks,is very useful
UnspecifiedMemoryPiercing Care
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.