www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

hočkin

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rcmrecko

PostPostano: ned svi 20, 2007 10:27 pm    Naslov: hočkin Citiraj i odgovori

bok evo da se i ja uključim bolujem od hočkina Crying or Very sad zanima me sve u vezi te bolesti Laughing
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
mare

PostPostano: pon svi 21, 2007 1:42 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Dobrodošao/la na forum. Ja sam Mare i moj dečko boluje od AML tako da ti ne mogu puno pomoći ali ima ekipe koja ima iskustva s time i nadam se da ćeš dobiti odgovore. Odakle si, gdje se liječiš?
[Vrh]
mirna
Site Admin

PostPostano: pon svi 21, 2007 1:58 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav... ja sam ti uspješno izlječena od Hodgkinove bolesti i slobodno pitaj što god te zanima.
m
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
rcmrecko

PostPostano: pon svi 21, 2007 10:28 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

mirna je napisao/la:
Pozdrav... ja sam ti uspješno izlječena od Hodgkinove bolesti i slobodno pitaj što god te zanima.
m

bok mirna ja sam gabi imam 27 giodina iz pule sam prije 6mj su mi otkrili hočkina na biopsiji u zagrebu bila sam u merkuru i sad diobivam kemo u puli u četvrtak ču primit prvu od šestog ciklusa sve teže ih podnosim treba mi savjet u vezi svega prehrane vitamina i sta me jos čeka hvala vam puno
[Vrh]
rcmrecko

PostPostano: pon svi 21, 2007 10:40 pm    Naslov: hočkin Citiraj i odgovori

rcmrecko je napisao/la:
mare je napisao/la:
Dobrodošao/la na forum. Ja sam Mare i moj dečko boluje od AML tako da ti ne mogu puno pomoći ali ima ekipe koja ima iskustva s time i nadam se da ćeš dobiti odgovore. , gdje se liječišOdakle si?

bok mare ja sam gabi iz pule sam imam 27 godina liječim se u merkuru kemo dobivam u puli a tvoj dečko kako je on kolko dugo se liječi Question
[Vrh]
mirna
Site Admin

PostPostano: uto svi 22, 2007 10:55 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Bok Gabi!
Znam da je s terapijama sve teže i teže ali možeš ti to izdržati. Nisi mi napisala koliko ti je još ostalo. Ja sam primila šest ciklusa a poslije je išlo zračenje jer je bolest donekle bila lokalizirana. Bila sam na oko 20-tak doza zračenja. Jesu li tebi što govorili za zračenje? Toga se ne moraš bojati. Kemo sam u početku jako dobro podnosila no pred kraj je postalo sve teže za izdržati... ali prošlo je uz pomoć lijekova i mirovanja tj. odmora iza terapije.
Što se tiče prehrane, nakon terapije mi nije pasalo ništa zbog mučnine no juhica i povrće me izvuklo a par dana iza mi se jela samo hrana zelene boje. Ja se nisam previše opterećivala s tekstovima o prehrani za vrijeme kemo, nego sam pokušavala osluškivati vlastiti organizam. Što mi se jelo... to sam i jela i sve je bilo ok, a roditelji su se pobrinuli da ta hrana bude svježa i prirodno uzgojena.
Pogledaj si pod temu prehrana, dosta se već pisalo o tome na forumu. Možda nađeš neke od savjeta koje ćeš i primjeniti.

Javi se
m
[Vrh]
rcmrecko

PostPostano: uto svi 22, 2007 2:25 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

sad počinjem sa 6 cuiklusom htijela sam vas pitat od vitamina šta ste uzimali i dali vam je pala kosastrah me svega
[Vrh]
mirna
Site Admin

PostPostano: uto svi 22, 2007 3:16 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Hej... Gabi, evo da ti odmah odgovorim. Vitamine sam pila cijelo vrijeme a i iza terapije. Sada pijem samo Noni i osjećam se dobro. Tada sam sve obroke upotpunjavala sokom od svježe cikle, naranče i meda. Nije ti loše i to probati. Kosa mi je otpala jako brzo, već nakon drugog ciklusa. Molim te se ne opterećuješ s time jer je to najmanja cijena puta ka ozdravljenju. Uvjek možeš staviti perikicu ako baš moraš među ljude no izbjegavaj gužve i ljude zbog mogućeg infekta. Ja periku nisam ni nosila jer mi je kosa između terapija malo i porasla. Terapiju sam primala, jedan ciklus (dvije terapije) mjesećno stoga je u tom periodu bilo prostora i za rast kose.
Za sada toliko od mene.
m
[Vrh]
rcmrecko

PostPostano: uto svi 22, 2007 9:50 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

mirna je napisao/la:
Hej... Gabi, evo da ti odmah odgovorim. Vitamine sam pila cijelo vrijeme a i iza terapije. Sada pijem samo Noni i osjećam se dobro. Tada sam sve obroke upotpunjavala sokom od svježe cikle, naranče i meda. Nije ti loše i to probati. Kosa mi je otpala jako brzo, već nakon drugog ciklusa. Molim te se ne opterećuješ s time jer je to najmanja cijena puta ka ozdravljenju. Uvjek možeš staviti perikicu ako baš moraš među ljude no izbjegavaj gužve i ljude zbog mogućeg infekta. Ja periku nisam ni nosila jer mi je kosa između terapija malo i porasla. Terapiju sam primala, jedan ciklus (dvije terapije) mjesećno stoga je u tom periodu bilo prostora i za rast kose.
Za sada toliko od mene.
m

bok hvalan ti puno na svemu koje si vitamine pila ja pijem supradin i noni ja imam hočkin1i2a sradium a vi koji ste imali jos jednom hvala vam ja jos pijem caj od jasmina k9ji jako pomaže Laughing Laughing
[Vrh]
rcmrecko

PostPostano: uto svi 22, 2007 9:51 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

mirna je napisao/la:
Za sada toliko od mene.
m

bok hvalan ti puno na svemu koje si vitamine pila ja pijem supradin i noni ja imam hočkin1i2a sradium a vi koji ste imali jos jednom hvala vam ja jos pijem caj od jasmina k9ji jako pomaže Laughing Laughing
[Vrh]
mirna
Site Admin

PostPostano: uto lip 05, 2007 10:37 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hej, Gabi!
Oprosti što kasnim s odgovorom. Ja sam ti pila Natural ultra ABC plus vitamine a Hodgkin sam imala isti tip kao i ti. Kako si ti? Što ima novo? Javi se...
Pozdrav
m
[Vrh]
rcmrecko

PostPostano: pet lip 15, 2007 2:35 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

[quote="mirna"]Hej, Gabi!
Oprosti što kasnim s odgovorom. Ja sam ti pila Natural ultra ABC plus vitamine a Hodgkin sam imala isti tip kao i ti. Kako si ti? Što ima novo? Javi se...
Pozdrav
BOK EVOI U SRIJEDU IMASM ZADNJU KEMO PA ČEMO U ZAGREB NA KONTROLU ZANIMA ME AKO MI MOZES REČI DALI DOK DOBIVAS
ZRAČENJA MORAS LEŽAT U BOLNICI ILI NE Shocked I ZANIMA ME KOJE ČE MI NALAZE SAD RADIT I STA ME JOS ČEKA OVAKO SAM DOSTA DOBRO JOS JEDNOM HVALA TI
[Vrh]
mirna
Site Admin

PostPostano: pet lip 15, 2007 9:07 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav Gabi
Nakon zadnje kemoterapija meni su napravili uobičajene pretrage (krv, CT, ultrazvuk) a iza toga sam išla kod radiologa koji je napravio par bezbolnih pretragica, obilježavanje polja zračenja olovnim kuglicama, iscrtavanje polja i rengenska snimka istog. Nakon toga mi je radiolog odredio doze zračenja i sve je počelo već drugi dan. Zračenje je totalno bezbolno a dužina (doza) se određuje individualno. Ja sam imala cca 30 zračenja. U vrijeme zračenja, kontrolirala se krvna slika naročito trombociti.
Moraš obratiti pažnju da se iscrtano područje ne tušira niti bilo čime tretira. Zna biti crveno (kao opekotina). Ako se to desi, svakako se konzultiraj sa radiologom kako tretirati to područje. Menu su zračili područje prsišta i vrata, jedan dan sprijeda a drugi straga. Nosila sam rolke i pokušala što bolje zaštiti to područje od sunca. Kloni se sunca inače, a naročito poslije i u vrijeme zračenja a i kasnije. U bolnici nisam ostajala nego sam dolazila svaki dan u dogovoreni termin.
Za sada toliko od mene ...
Adio i javi se
[Vrh]
Bebac

PostPostano: pet lip 22, 2007 2:14 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav, posto sam poprilicno laik oko medicine, a bliskoj osobi mi je dijagnosticiran hockin pa bih bila zahvalna za malo info. Kako rekose u pitanju je Hockin, ali 0 stadij, valjda pocetni?! Pa kako ide lijecenje i sl. Unaprijed hvala
[Vrh]
osijekljuba

PostPostano: pet lip 29, 2007 3:37 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Bok svima ! I ja sam izliječena od Hodgkinovog limfoma,3.B stadija i mislim da možete biti optimisti što se tiče izliječenja.Bolest mi je zapravo pomogla u životu da vidim zapravo koji je pravi smisao života.
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.