www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

PET/CT u Grazu

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ivan.valentic@skole.hr

PostPostano: sri sij 31, 2007 8:58 pm    Naslov: PET/CT u Grazu Citiraj i odgovori

Imam 15 godina. Prije dvije godine (5. mjesec 2005.) mi je dijagnosticiran Mb. Hodgkin (stadij III.b). Liječio sam se kemoterapijom (6 ciklusa) i zračenjem (14 puta). Sve je bilo OK, krv u redu... U 12. mjesecu 2006. sam išao na PET na Rebro. Nalaz je pokazao da imam jedan mali čvor ispod ključne kosti koji je sumnjivog sastava. Već su mi odredili još 4 ciklusa kemoterapije, ali su me opet poslali na CT (također na Rebro). CT je pokazao da se čvor smanjio, što znači da nije aktivan.
Nakon toga smo SAMOVOLJNO ODLUČILI otići negdje van ponovno napraviti PET snimanje sa boljim aparatom da čujemo i drugo mišljenje. Na Internetu sam pronašao adresu bolnice u Grazu. Telefonskim pozivom naručili smo se za pregled. Čekali smo samo tjedan dana. Nakon obaljenog PET-a sačekali smo nalaze (gotovi su odmah, za razliku tu kod nas u lijepoj našoj gdje nas razvlače za nalaze). Nakon nekog vremena izašao je docent i sa osmjehom na licu i rukujući se samnom rekao da su nalazi OK. Mislim si ja: "Čovječe, spasio si čupu!"
Zato savjetujem svima koji rade PET u Zagrebu i koji će ga radit da ga pokušaju nekako napraviti vani (ne u Mariboru) jer ovaj u Zagrebu NIJE ADEKVATAN i u nekim slučajevima pokazuje krive nalaze. Moje mišljenje je da je HZZO nabavio PET samo zato da ne mora plaćati preglede vani i to je SRAMOTA!!! Ja sam morao sam platiti, (ali nije mi žao) i bar sam siguran da je sve u redu. Cijena PET-a u Grazu je 1058,00€ (bez snimanja glave, ako se snima i glava onda je 1800,00€). Dakle, ako imate mogućnosti da odete negdje van, svakako to napravite. HZZO ne prizna pregled! Najbolji aparati su u Grazu, Klagenfurtu... U Mariboru je isti kao u Zagrebu. Ako nekome nešto treba, neka me slobodno kontaktira na
ivan.valentic@post.t-com.hr ili neka napiše post na ovu temu. Želim svima puno sreće i dakako, zdravlja. Do idućeg puta, pozdrav svima.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
fajterica

PostPostano: pet vel 15, 2008 3:24 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Na Rebru je PET, a u Grazu je PET/CT.

I sad ima i PET/CT u poliklinici Medikol u Zagrebu, ide na uputnicu uz preporuku liječnika.

www.borba.bloger.hr
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.