www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Terapija održavanja MabTherom

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bibi
Gost

PostPostano: sri ruj 20, 2006 8:03 am    Naslov: Terapija održavanja MabTherom Citiraj i odgovori

Prije dvije godine dijagnosticiran mi je non-Hodgkin nodularni cc-B-gradus I. Nakon terapije CHOP-om prošla sam i terapiju s Mabtherom jer se bolest ponovno vratila. Sada je bolest u remisiji. Jedno vrijeme sam prekinula posjete Internet stranicama koje se odnose na limfome pa nisam pratila što ima novo u liječenju. Na predavanju koje je organizirala Udruga u četvrtak 15.09.2006. čula sam o terapiji održavanja MabTherom. Preporučuje se dvije godine nakon normalnog liječenja svaka tri mjeseca po jedna terapija MabTherom, a rezultat je smanjena vjerojatnost ponovne pojave bolesti. U bolnici Merkur u Zagrebu još nitko nije na tom protokolu, ali su mi rekli ako si sama platim MabTheru da mogu dobiti tu terapiju . Zanima me da li se negdje drugdje primjenjuje ta terapija i gdje mogu najjeftinije nabaviti Mabtheru odnosno da li mogu tražiti da mi HZZO to plati.
[Vrh]
lavina2
Gost

PostPostano: sri ruj 27, 2006 3:55 pm    Naslov: BIBI;HM Citiraj i odgovori

Teška pitanja!Ja sam MaBtheru plaćala po 14 tisuća, mogu ti javit gdje, primala sam je u vrijeme kad nije bila na listi, imam informacije da je moguće dobit povrat novca, al ništa konkretno,jer je sad na listi, u svakom slučaju, probaj poslat zahtjev/molbu na HZZO-u....i sama ću to učinit...Osobno nisam čula za to, ali vjerovatno je to praksa vani pa navedi i to.
[Vrh]
Milka

PostPostano: pon ožu 31, 2008 1:43 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Haj!
Htjela bi saznati o terapiji održavanja Mabtherom. Kako bolujem od niskomalignog NHL-a, a oni se često vraćaju, jako bi me to zanimalo. Trebaš li sam tražiti, plaća li se i koliko, kako često se daje...
Kiki i mužu želim sutra da čuju ono o čem sanjaju cijelo vrijeme. Molila bi da se javi ak kaj sazna novo o toj terapiji održavanja.
Ja sam završila 4 kemo, trnuli su mi tabani i jagodice pa su mi ukinuli jedan lijek (vinkristin) koji to uzrokuje, ostali nalazi su bili OK i tak guram dalje.
Ono kao OK sam SAMO me bole ruke i noge, ne mogu spavati, ponekad mi srce jako lupa, slaba cirkulacija, boli grlo, imam pečenje kod mokrenja i di ćeš još. Ali kosa mi nije otpala pa da onda budem sretnaaa..
Branka kako si ti? Rado bi pročitala nešto lijepo al nitko ništa.
Pozdrav borcima, Milka
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.