www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Najbolje klinike za liječenje limfoma

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
TheGodfather

PostPostano: uto ožu 01, 2011 7:10 pm    Naslov: Najbolje klinike za liječenje limfoma Citiraj i odgovori

Pozdrav,
Prije par dana bratu mi je dijagnosticiran anaplastic large-cell limfom.
Da li mi mozete preporučiti koje su to najbolje klinike ili doktori za lijecenje limfoma na Balkanu i u Evropi.

Hvala...
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
taja

PostPostano: sri ožu 02, 2011 2:52 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav Godfather!
Moj muž je autotransplataciju radio na Rebru i ima samo pozitivna iskustva-od odnosa prema pacijentu,stručnosti,svega.Možemo iskustva usporedit sa Splitom gdje je primao kemoterapiju,razlika je nebo i zemlja,u korist Zagreba.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
TheGodfather

PostPostano: sri ožu 02, 2011 3:57 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Taja hvala na odgovoru,ali evo ipak mislim da ce Ljubljannu navodno da tamo ima jaka klinika za limfome.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
taja

PostPostano: sri ožu 02, 2011 6:16 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Limfom je izlječiva bolest i nadam se da ćemo vam za koji mjesec čestitat remisiju.
Samo hrabro i sretno!
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: sri ožu 16, 2011 8:33 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Ljećenje limfoma se radi po istom protokolu kako u americi tako i u hrvatskoj,znači nema tu sad nešto specijalno da se se dobije negdije drugdije.Prije dok mabtera nije bila na listi onda si je mogao kupiti ko je htio ali sad i to ide preko hzzo pa tak da nemam pojma.
[Vrh]
Marijana S

PostPostano: sri ožu 16, 2011 10:06 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Moj Karlo je 1,5 godinu u remisiji nakon ALCL-a. Liječio se na Rebru.
[Vrh]
stk

PostPostano: čet ožu 17, 2011 9:49 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav, TheGoodfather. Muževa iskustva na Rebru su također vrlo dobra (iako smo u relapsu nakon samo godine dana remisije, ali za to nije krivo liječenje već priroda našeg limfoma koji se vrlo čudno ponaša u odnosu na statistiku). Također, vidim da naši slijede američke protokole i sve u svemu su daleko dogurali u tom području medicine.
Ono što je kod nas u Hrvatskoj - ne mislim na Rebro nego općenito, nažalost, vrlo izraženo je da se liječnici ustručavaju pacijentima izložiti moguće opcije liječenja izvan propisanih protokola, a tome postoji više razloga od kojih neki imaju pravnu, neki financijsku, neki etičku pozadinu, ali se i javlja naravno pitanje osobne odgovornosti, pa im se to stvarno ne može zamjeriti. KOliko sam vidjela iz iskustava nekih mojih poznanika ali i na interentu, vani vam izlože sve opcije s prednostima i nedostacima - pa si ti sam izaberi onu za koju ćeš se odlučiti. Ne znam što je bolje, uistinu, pogotovo za ljude koji imaju problema s donošenjem odluka, a i teško su bolesni. No, da ne duljim, ja sam čula sa su Amerikanci i Francuzi daleko došli u liječenju limfoma, i to naročito u onom kliničkom centru gdje se liječio dr. Tuđman i akademik Pećina, ali kak mi je francuski na nuli, nisam baš sigurna koji je to centar. lp. stk
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.