www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

PET/CT pretraga-molim informacije!
1, 2  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lavina2
Gost

PostPostano: uto svi 16, 2006 11:46 am    Naslov: PET/CT pretraga-molim informacije! Citiraj i odgovori

Molim sve koji su bili na toj pretragi u Austriji da mi kažu u kojoj fazi bolesti su išli gore,navodno HZZO plaća pretragu, dal oni napišu kakvu sugestiju za daljnje liječenje?Bila kakva informacija.
[Vrh]
Alen

PostPostano: čet lip 01, 2006 7:20 am    Naslov: PET/CT Citiraj i odgovori

Bok Lavina. Meni je Labar bio preporučio PET/CT u Klagenfurtu, Austrija. Ovaj tren nemam kod sebe sve podatke o kontakt osobi, ali sutra ili možda još večeras ako stignem postat ću sve kaj znam-telefone, mailove. Uglavnom ja sam faxirao i mailao zadnji papir koji sam dobio na kontroli kod Labara u HZZO i molio ih da mi plate PET/CT, jer postoji ugovor između HZZOa i te bolnice u Klagenfurtu. Labar me je poslao na tu pretragu, jer nisu bili sigurni u vezi dijagnoze mog stanja. Naime, kak sam imao povečane limfne čvoriće u medijastinumu normalim CTom nije bilo moguće zaključiti da li je bolest aktivna u tom području, iako im se veličina malo i smanjila. To je bilo naravno nakon autologne transplantacije i bilo je jako sumnjivo, pa su me da se nebi nešto zakompliciralo uputili na tu pretragu. Sve sam obavio u jednom danu i vratio se u Zgb. Nakon deset dana faxom sam dobio super nalaz u kojem je pisalo da su malo povečani limfni čvorići zapravo neaktivni ostaci tzv.rezidue, ili "mrtvo tkivo" i da nema znakova prisutnosti osnovne molesti. U mom slučaju Mb. Hodgkina, koji je bio u zabrinjavajućem IVB stanju. Nakon PET/CTa dijagnoza je bila potpuna remisija i kraj mojim mukama, iako naravno oprezu i brizi o zdravlju tu nije bio nije kraj već samo novi početak i briga o održavanju krhkog nam zdravlja. PET/CT je odlična pretraga u slučajevima kada doktori nisu baš sigurni u točnu procjenu faze bolesti i njezine prisutnosti tj. aktivnosti, ali za veliku večinu slučajeva i standardni CT sa popratnim nalazime krvi je dovoljan. Ostale informacije o kontakt osobama u HZZOu i u Klagenfurtu postat ću kasnije. Pozdrav
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
lavina2
Gost

PostPostano: čet lip 01, 2006 1:48 pm    Naslov: liječenje Citiraj i odgovori

JOJ HVALA TI; nego daj mi reci kak si tam išal, vlak, bus, auto, naručili su me u 9 ujutro pa neznam, ak nije bed mogao bi mi i napisat i adresu hzzo, dobro, to mogu nać , fakat si me utješil, sjetila sam se da nisam ni krv izvadila,jer me to strefilo i naljutilo, a to moram napravit, pregled mi je 30. 08. pa valjda stignem sredit tu papirologiju pa da plate.....Hvala, inače kako sad, na što više obraćaš pozornost u prehrani, il boravak na zraku, vježba, il ona stara:ŽIVCE NA HOZENTREGERE!!! Laughing
[Vrh]
Alen

PostPostano: pet lip 02, 2006 8:10 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Lavina, ha, ha. Ova ti je sa hozntregerima dobra. Malo sam u gužvi pa ću ti o tom kak sam inače postat u slijedećem mailu. Sada ti evo pišem informacije u vezi PET/CTa. Prije svega, ova je pretraga puno lakša od običnog CTa. Za razliku od onih kontrasta koje uvijek dobijem piti prije običnog CTa, ovdje sam prije PETa dobio nešto puno "profinjenijeg" okusa, da ne kažem kokteličić sa okusom soka od bazge i limuna. Zašečeren naravno. Nakon kaj sam stupio mailom i telefonom(za svaki slučaj) u kontakt sa tajnicom doktora koji postavlja dijagnozu, poslala mi je upute da na odjel dođem natašte(bez doručka!). Troškovi su iznosili 1 070 eura. Također mi je napisala da mogu zatražiti od HZZOa da mi plati tu pretragu. Naime, nakon kaj sve papire o svom liječenju pošalješ u HZZO sa molbom da ti plate PET/CT jer je tako tražio hematolog, dobiti ćeš "jamčevno pismo"(na hr i njemačkom) koje po dolasku na odjel u Klagenfurtu moraš pokazati. Također mi je dotična tajnica iz Klagenfurta tražila da joj mailom pošaljem podatke: visina, težina, dijabetes-da/ne. Ona se zove Wernig Yvonne. Dakle, prije svega prevedi na njemački papire zadnje kontrole od svog hematologa gdje se vidi sve od početka liječenja do sada. Možda i zadnje CT kontrole, abdomena ili medijastinuma ili čega si već radila. Sve to posloži u Wordu skupa sa podacima o visini, težini i dijabetesu pa im mailaj. Naravno, napiši im svoju adresu i obavezno broj fiksnog telefona i mobitela. Njihovi mailovi su: peter.lind@lkh-klu.at (primarijus dotkor), Yvonne.Wernig@lkh-klu.at (tajnica -nisam siguran da li su prva slova imena i prezimena u mailu velika, jer meni tako piše, ali ti pošalji i na verziju sa oba mala, pa si ziher) i ili yvonne.stuller@lkh-klu.at (tajnica –možda je to ista Yvonne, samo nakon rastave?). Odjel se zove: Nuklearmedizin & Endokrinologie. Telefoni su : 00463-538-29103, fax: 00463-538-23184 (osim ak se nisu promjenili).
Kaj se tiče HZZOa mogu ti reći kak je to išlo u mom slučaju. Dakle, nazvao sam u centralu u Margaretskoj 3: 01 4806 333. Oni su me spojili kod, mislim pravnice Jasmina Reis: 01 4806 372, koja je moje papire uputila njihovoj internoj liječnici iz komisije za odobravanje plačanja pretraga -Dr.Opalk: 01 4806 398. Ona je moje papire poslala Dr.Dodigu sa Rebra(valjda njihov vanjski konzultant), koji je procjenio da meni treba ta pretraga i da bi mi Dr.Opalk sa komisijom odobrila sredstva tj. izdala jamčevno pismo. Sve skupa trajalo je manje od mjesec dana. Dakle, iako imaš još puno vremena radije požuri da si čim prije gotova jer uskoro počinju godišnji odmori. Bolje da se nekaj bespotrebno ne zakomplicira. Na pretragu sam išao sa tatom i mamom, baš su neposredno prije toga upenzionirani. Bolnicu nije problem nači, svi prolaznici znaju gdje je pa ak zalutaš slobodno pitaj. Možda na benzinskoj najbolje. Znam jednog dečka koji je gore išao i vlakom, ali se ne sjećam od kuda. Najbitnije je krenuti jako rano tak da ne zakasniš. Ako ćeš ići autom reci mi pa ću pitat tatu da li se sjeća koliko nam je trebalo i kojom rutom je najbliže(u svakom slučaju preko Ljubljane). Ah, sad sam ponovo pogledao tvoj post i vidio da si već naručena pa vjerojatno znaš sve mailove i brojeve u Klagenfurtu. Oprosti. Nema veze. Neda mi se sada prekrajati mail, pa preskoči taj dio. To je sve za sada. Pisati ću ponovo kasnije. Pozdraf
[Vrh]
LAVINA2
Gost

PostPostano: pon lip 05, 2006 11:54 am    Naslov: PET/CT -HVALA TI Citiraj i odgovori

ALENE, prvo ću ovo par puta pročitati Rolling Eyes Laughing , i onda slijediti ... Cool a ti ako se sjetiš još nečeg javi....dal prespavat, kolko sati vožnje autom...uglavnom,pravi si...
[Vrh]
Alen

PostPostano: uto srp 04, 2006 7:01 am    Naslov: Bok Lavina Citiraj i odgovori

Sori kaj se nisam prije javio. Imao sam stari godišnji pa sam ga morao iskoristiti da mi ne propadne. Bil sam na otoku, i nije mi baš bio na ruku komp. Evo da ti sada dovršim prošli mail. Dakle, kako sam ti pisao išli smo autom. Zagreb-Ljubljana-Klagenfurt. Otprilike smo putovali 3 sata. Za spavanje ti nemam pojma, jer mi smo krenuli dosta rano. Vozio me stari pa sam ja čak malo i odspavao. Možda bi mogla naći nekog iznajmljivača soba na internetu u Klagenfurtu, ili možda čak i Ljubljani. Od tamo nemaš puno za voziti. Ak niš drugo možeš čak i spavati u autu, ali ipak je bolje da se dan prije dobro odmoriš da bi nalazi bili najbolji mogući. Pazi malo kad pređeš iz Slovenije u Austriju, jer odmah iza prelaska granice cesta vozi uz rub provalije, pa budi oprezna i uspori. Nije niš strašno, slično našem prelasku preko Velebita iz like u Dalmaciju. Okolna brda su prekrasna, ali nemoj zujat uokolo ak sama voziš, ha. To bi ti bilo to. Za sada. Javi se ak kaj trebaš. Pozdrav Very Happy
[Vrh]
Lavina

PostPostano: uto srp 04, 2006 1:28 pm    Naslov: Alen Citiraj i odgovori

Vjerovatno ću ić s nekim, ma sto posto, ja sam mislila da ima više sati vožnje, ma bolja mi je ideja otić na jedan dan, ne da mi se ostajat tamo, ma krenem ujutro u 4 i polako pa stignem do 9h kad je pregled.Nadam se da si uživao u godišnjem!Hvala na svim inform.
Gost

PostPostano: čet kol 03, 2006 9:47 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Bok Alene i Lavino,
ja bi vas samo molila da mi kazete, kad ste stupili s njima gore u kontakt, nakon koliko vremena vam je bio zakazan pregled?
Koliko sam shvatila, Lavini nakon dva mjeseca?
Ja sam to vec radila prosle godine, pa da vidim kako sad ide...

Pozdrav!
[Vrh]
branka

PostPostano: čet kol 03, 2006 10:22 am    Naslov: Citiraj i odgovori

hm, ovo gore sam ja... a ja sam, dakle, Branka, nova ovdje, ali "stara" u cijeloj prici o limfomima, odmah da vam se zahvalim na vasim inspirativnim postovima!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku MSNM
lavina2
Gost

PostPostano: čet kol 03, 2006 2:24 pm    Naslov: pet/ct Citiraj i odgovori

Ja sam prvo zvala austriju, odnosno moja sestrična koja zna njemački i oni ti odma zakažu pregled,ja sam tražila osmi mjesec jer treba proći oko pet mjeseci ako si bio na zračenju,ja jesam,tako da ne znam točno kako ide ako trebaš pregled odma,dal se čeka i to...nadam se da trebaš samo kontrolu!
[Vrh]
branka

PostPostano: čet kol 03, 2006 2:56 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Uspjela sam...
Trebala sam to odraditi jos u 6. mjesec, ali je doslo do nekih komplikacija.
Dosla sam do njih u Klagenfurtu danas i uspjela dobiti termin 22.8. sto me prilicno ugodno iznenadilo!

Ovo mi je prva kontrola nakon kemoterapije, pa da vidim do kud sam dogurala Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku MSNM
Nina

PostPostano: čet vel 22, 2007 3:20 pm    Naslov: pet/ct Citiraj i odgovori

Dragi moji,
evo i ja trebam neke podatke o pet/ct, ali u Grazu; jer navodno u Klagenfurtu više ne primaju naše pacijente; pa ako netko zna koja je procedura, da li se prevode svi papiri, koliko se čeka, koja je adresa i brojevi telefona, da li se odmah dobije nalaz????
Bit ću zahvalna svakome na nekoj informaciji.... :?: :roll:
Pozdrav i svako dobro svima
Nina
[Vrh]
mirna
Site Admin

PostPostano: pet vel 23, 2007 12:23 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav Nina

Ovaj info sam dobila od Ingrid na mail.

"BOKIĆ ,ČITAM OVAJ FORUM I IMAM BR. IZ AUSTRIJE S +OD PET-CT –e, NUKLEARNA MEDICINA SVEUČILIŠNE BOLNICE U GRAZU:
0043316385 3850 ILI 00433163852151

SRETNO"
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
kiki

PostPostano: pon ruj 03, 2007 3:17 pm    Naslov: Re: pet/ct Citiraj i odgovori

lavina2 je napisao/la:
Ja sam prvo zvala austriju, odnosno moja sestrična koja zna njemački i oni ti odma zakažu pregled,ja sam tražila osmi mjesec jer treba proći oko pet mjeseci ako si bio na zračenju,ja jesam,tako da ne znam točno kako ide ako trebaš pregled odma,dal se čeka i to...nadam se da trebaš samo kontrolu!

Pozdrav svima na forumu,
dakle ja sam nova. registrirala sam se u kolovozu 2007. Mom suprugu je dijagnosticiran NHL velikostanični difuzni IVB- fenotipa. Prošao je prvi ciklus kemoterapije R-CHOEP i idući tjedan ide na 2. kemo. Ukupno će ih biti 8. Čitam sve ovo vezano uz PET/CT u Austriji pa me zanima kada se točno obavlja ovaj pregled? Da li nakon svih ciklusa kemo ili?
Svi vi na forumu ste zaista divni i hrabri i vaša iskustva i sve riječi ohrabrenja uljevaju nadu da ipak nije sve tak crno samo se traba boriti i ne posustajati. Lavina, ako sam dobro shvatila iz svih tvojih postova ti si sad u remisiji. Kako se osjećaš? Eto javite se svi koji imate saznanja i iskustava glede pregleda u Austriji i bilo kakvih korisnih savjeta kako se boriti i nositi sa ovom bolesti.
Pozdrav svima
sspavam

PostPostano: sri stu 21, 2007 10:53 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav svima,

Ovih dana počeo je raditi i PET/CT centar u Zagreb, u Vinogradskoj.

Sve informacije oko pregleda i upućivanja mogu se pronaći na http://www.medikol.hr/pet-ct/
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.