www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Leukemija-ALL(akutna limfostatična leukemija)

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
LUNIKA

PostPostano: uto ožu 13, 2007 10:41 pm    Naslov: Leukemija-ALL(akutna limfostatična leukemija) Citiraj i odgovori

Lijepi pozdrav svima.
Zanima me,da li netko ima informaciju o lijeku BETA-1.3D GLUKAN.Naime,tata(69 god) mi ima ALL godinu dana i prošao je 4 faze kemoterapije.Kada se saznalo imao je 70% blasta,poslije prvog ciklusa je palo na 30%,a poslije 2.ciklusa na odličnih 1%.Međutim,nakon 2 mjeseca mu se blast vratio na 20-25 %.Pa opet kemoterapija,blast padne pa opet nakon 45 dana se digne.Uglavnom,nije imao skoro nikakve infekcije(jednu manju) niti upale pluća.Po vanjskom izgledu ne bi nitko ni rekao da je bolestan.Momentalno je u bolnici i čeka 5.ciklus(vadila mu se koštana srž pa se čekaju nalazi).Do sada su mu najčeščće padali trombociti(jednom na svega 9) pa se nakon transfuzija dignu do 180-200.Momentalno su mu 80.Nekad mu zaplešu i leukociti ili eritrociti,ali ništa zabrinjavajuće.Počeo ke korisiti prije 5 dana BETA-1.3D 3 tablete dnevno.mada mu ljudi koji reklamiraju lijek sugeriraju,pošto je u pitanju leukemija,da bi trebao piti i do 5-6 tableta dnevno.Dosta su i skupe,ali za takve stvari se uvijek nađe novac.Nakon 5 dana(danas) su mu noge naotekle sve do koljena(bez bolova,ali su jako tople) pa me zanima da li netko možda u rodbini ili kod poznanika koji troše te tablete imaju slične nuspojave.Tata se inače liječi u bolnici Sv.Duh kod dr.Lang o kojoj mogu reći sve najbolje.Ona isto sumnja da nije to od BETE tableta,ali nije sigurna.Možda su to normalni simptomi kod leukemije u nekoj fazi???Molim Vas na odgovore,ne samo u svezi tih tableta,već općenito o leukemiji i vašim borbama za bližnje,liječenju,alternativama.Mislim da prenoseći informacije jedni drugima možemo puno pomoći.
Da li se u tim godinama smije transpaltirati koštana srž,dobio sam informaciju da se ne može-da li zbog rizika ili slabe uspješnosti realizacije???
Razgovarao sam par puta i s dr.Lang,trudim se puno informirati,svaka informacija dobro dođe.
I svima koji boluju od neke bolesti i njihovim bližnjima,poruka je da ne klone duhom,mislim da je tu,ako i ne,najvažnija volja.
Kako je s prehranom,doktorica tvrdi da neka jede sve što mu padne na pamet ili se mora držati dijete??
Znam da su inače ljudima koji ne dožive remisiju(blast manji od 5%)nakon prvog ciklusa šanse puno manje,ali opet.....ne gubi se nada.
Veliko hvala svima na odgovorima,trudit ću se odgovarati svima.
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.