www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Liječenje i davanje STEROIDA kod Non-Hodgkina?Što to znači?

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
veba0672

PostPostano: pon tra 16, 2007 8:19 pm    Naslov: Liječenje i davanje STEROIDA kod Non-Hodgkina?Što to znači? Citiraj i odgovori

Brat je u bolnici, stanje loše, dg.Non Hodgkin.Zbog urođene imunodeficijencije otežano liječenje. Ima više od mjesec dana tempetature preko 39. Još se nije počelo sa terapijom, tek uzeli i uzorak za patohist. analizu. Sada mu daju između ostalos steroide...tko zna nešto više o tome?
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
mirna
Site Admin

PostPostano: pon tra 16, 2007 9:03 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav Veba,
ja sam za vrijeme liječenja pila Medrol a on spada u kortikosteroide. Informacije koje sam našla o tome su da kortikosteriodi ublažavaju simptome bolesti te su u širokoj primjeni za različite vrste oboljenja. Ukoliko te točno zanima djelovanje kortikosterioda, prosurfaj malo internetom pod tim nazivom.
m
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
veba0672

PostPostano: uto tra 17, 2007 8:50 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

hvala M...pogledati ću....situacija je vrlo komplicirana. Radi se o muškoj osobi od 44 kg i visokoj samo 1,48. Boluje od autorecesivne genske bolesti sy Bloom-što znači potpuna imunodeficijencija, sklonost infekcijama, teška astma /samo 30%/ pluća "radi...dodatno otežava liječenje. Temperature mjesec dana vrlo visoke, preko 39. Liječnici kažu da će biti i problema sa davanjem kemoterapije-biti će to u vrlo malim dozama....vađena koštana srž pa se čeka i taj nalaz, no idu i prije sa kemoterapijom. Zanima me da li postoji još neka opcija, u smislu davanja prvenstveno lijekova za imunološko jačanje organizma....svaka informacija ili saznanje dobro će mi doći....
[Vrh]
Rice

PostPostano: pet svi 04, 2007 10:01 am    Naslov: Citiraj i odgovori

veba0672 je napisao/la:
hvala M...pogledati ću....situacija je vrlo komplicirana. Radi se o muškoj osobi od 44 kg i visokoj samo 1,48. Boluje od autorecesivne genske bolesti sy Bloom-što znači potpuna imunodeficijencija, sklonost infekcijama, teška astma /samo 30%/ pluća "radi...dodatno otežava liječenje. Temperature mjesec dana vrlo visoke, preko 39. Liječnici kažu da će biti i problema sa davanjem kemoterapije-biti će to u vrlo malim dozama....vađena koštana srž pa se čeka i taj nalaz, no idu i prije sa kemoterapijom. Zanima me da li postoji još neka opcija, u smislu davanja prvenstveno lijekova za imunološko jačanje organizma....svaka informacija ili saznanje dobro će mi doći....

...samo oprez i preventiva, jer nazalost ima dosta slucajeva teskih osteoporoza, cak do loma kraljesaka uzrokovanih velikim i dugotrajnim uzimanjem steroida, konkretno kortizona...preventiva svakako jer kad covjek ostane gotovo nepokretan uz sve ostale muke zbog primarne bolesti, onda je jako tesko...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.