www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

akutna leukemija
Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
stk

PostPostano: pon ruj 26, 2011 3:50 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Draga Romina; prema iskustvu koje smo prošli (a moj muž ima NHL) matične stanice općenito se izdvajaju iz periferne krvi nakon što prođeš po protokolu svoje runde kemoterapije i uđeš u kakvu takvu re-misiju kako bi se što više izbjeglo prikupljanje zloćudnih stanica. Dakle, prvo smo išli na kemoterapije po redovnom protokolu i postigli kakvu-takvu remisiju. Nakon toga su ga, za svaki slučaj, dotukli s nekakvom jakom dozom kemoterapije (ciklofosfanom) kako bi ubili što više stanica (raznih - i dobrih i loših). Otprilike tjedan i pol nakon toga, pokazatelji su ukazivali na to da bi se moglo pristupiti prikupljanju matičnih stanica (nakon jakih doza Neupogena). To se na rebru odvija u podrumu i navodno uopće nije ništa bolno. Stave ti kateter ispod ključne kosti i onda ti postupkom leukofereze filtriraju krv i prikupljaju stanice. dnevno si tamo 4-5 sati, a ako ti ne prikupe dosta onda ideš drugi dan dok doktorica koja to radi ne kaže dosta. Onda te cca tri tjedna puste doma i čekaš poziv da se javiš u izolaciju. Evo tako ti je to išlo kod nas, ali mi imamo drugu vrstu bolesti pa bi bilo dobro da se javi netko tko je imao autotransplantaciju po protokolu za ALL ili AML. POzdrav i pitaj ako te kaj zanima uz napomenu da ja znam samo dio koji se odnosno na folikularne limfome. Lp, stk
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Petar

PostPostano: uto ruj 27, 2011 9:58 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Bok svima,

zanima me da li su temperature nakon kemoterapije normalne ? Tata ima temperaturu 39 vec nekoliko dana. CT pluca je cist i nista ne ukazuje na uzrok temperature.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku MSNM
stk

PostPostano: sri ruj 28, 2011 8:21 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Visoka temperatura ukazuje na nekakvu infekciju. U svakom slučaju, javite su na hitnu na Rebro - nemojte doma čekati. stk
[Vrh]
Vanda

PostPostano: sri ruj 28, 2011 12:19 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Autotransplantacija je za sve više manje ista. Samo su kemoterapije prije drugačije.
[Vrh]
Petar

PostPostano: sri ruj 28, 2011 12:57 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

stk je napisao/la:
Visoka temperatura ukazuje na nekakvu infekciju. U svakom slučaju, javite su na hitnu na Rebro - nemojte doma čekati. stk

Tata je na rebru, 15 dana je proslo od prve faze kemoterapije i ponovljeni CT je pokazao 2 zarista na plucima, neke gljivice. Sibaju ga s antibioticima.

Njemu su radili punkciju 25. dan i nalazi nisu bas zadovoljavajuci ( makar mi je to cudno, zasto su punkciju radili tjedan dana prerano ? ) I sada ide na novu puno jacu rundu kemoterapije. Nadam se da sansa za izljecenje tog AML-a jos postoji :/ Psihicki su svi katastrofalno doma.
[Vrh]
Petar

PostPostano: sri ruj 28, 2011 4:58 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

zaboravio napisati da je nakon prve runde kemo ( punkcija bila 7 dana prerano ) imao 27 % Blasta, na Rebru je hospitaliziran sa 54 %
[Vrh]
stk

PostPostano: čet ruj 29, 2011 7:55 am    Naslov: Citiraj i odgovori

držite se svi skupa. Naše je iskustvo pokazalo da se tijekom kemoterpaije uvijek nešto zakomplicira, ali ovi na Rebru su, manje-više, već izverzirani na to i znaju što im je raditi. Samo naprijed i ne posustajati. Lp, stk
[Vrh]
romina

PostPostano: pet lis 07, 2011 6:37 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Petre drz te se! moja mama je došla sa 60-90 posto nezrelih stanica!
teška upala hemeroida , sad se bila javila e.coli i pseudomonas i još neka bakterija! dobivala je do 10 antibiotika u 24 sata!

oni su ti radili punkciju zbog praćenja, tak su i mojoj mami!
a što se tiče temp., definitivno je neko zarište i nadam se da ste do sad to već riješili!
Petre, drzim palčeve da je sve dobro i da će se tata oporaviti!

mama je sad doma, 20.10. ide na kontrolu pa će vidjet dal ide na transpl.! uzeli su joj njene matične!
dostaje slabija i velim u ovoj rundi ju je napalo više bakterija, pa su mi protekla dva tjedna bila kaos!
[Vrh]
Petar

PostPostano: ned lis 09, 2011 9:33 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Bok Romina,

imao je upalu pluca + neke gljivice. Temperatura ga je mucila dobrih 10 dana. Trenutno je psihicki dosta lose jer ga sve boli od lezanja ( vec je 40 dana u sterilnoj jedinici) a i jako je hladno gore. Mucimo muku s tom ventilacijom na odjelu jer nece upaliti grijanje i ljudi se smrzavaju gore, nadam se da ce sada konanco upaliti to grijanje jer ce ljudi dobiti sve moguce prehlade i upale.

Nadam se da ce nakon ove 2. runde kemo doci do kakve takve remisije pa da moze ici konacno doma, barem na 2 tjedna jer bi ga to spasilo psihicki.

Romina nadam se da ce tvoja mama ici na transplantaciju, nazalost moj tata nemoze ici na transplantaciju sa svojim maticnim stanicama ( neznam zasto, samo su rekli da nemoze) te se svakako nadam da ces nas obavijestiti kako je proslo. Redovito tati citam sto se pise na forumu i to ga u jednu ruku ohrabruje. Drzite se svi !
[Vrh]
romina

PostPostano: pet lis 14, 2011 7:59 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

hej Petre! nadam se da se u ovih tjedan dana poboljšalo stanje i samo ga ohrabrujte, moja mama govori da joj je najegore dok joj svi stalno govore da se bori a nemoze mrdnut kolko je slaba, al normalno da psihički imaš oscilacije!

ovo mi je grozno da je gore hladno, katastrofa!

drzim fige da sve bude dobro!!!
[Vrh]
Petar

PostPostano: sub lis 15, 2011 3:58 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Bok,

evo zavrsio mu je prije par dana 2. ciklus kemoterapije. Za sada se drzi super, odlicno izgleda i dobro se osjeca. Rekla mu je doktorica da kako god ispalo ide doma na 2 tjedna da se oporavi malo psihicki. Poceli su grijati gore na odjelu pa je sada puno lakse, jedino se nadamo da ne pobere neku upalu ili tako nesto.
[Vrh]
romina

PostPostano: ned lis 16, 2011 8:57 am    Naslov: Citiraj i odgovori

sigurno da postoji šansa da nekaj pobere,ali ne znači da će se to desiti, ali i ako se desi sigurno će to riješiti, Very Happy Very Happy
tak da, glavu gore!!!
[Vrh]
Petar

PostPostano: uto lis 18, 2011 10:29 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Nadam se toj remisiji vise od svega, samo nek to prodje kako treba i bit ce mi kolko tolko lakse.
[Vrh]
Petar

PostPostano: pet stu 04, 2011 3:30 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo samo da javim, tata ima nakon druge runde kemo ispod 5 % blasta. Nemogu opisati koliko sam sretan.
[Vrh]
amica

PostPostano: uto stu 08, 2011 2:30 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Petar je napisao/la:
Evo samo da javim, tata ima nakon druge runde kemo ispod 5 % blasta. Nemogu opisati koliko sam sretan.

Bravo za tatu. Veselimo se s tobom.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Posjeti Web stranice
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Dijagnoza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.