www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hodgkinov limfom - Natulan

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
na_prvi_pogled

PostPostano: sri kol 09, 2006 10:38 am    Naslov: Hodgkinov limfom - Natulan Citiraj i odgovori

Dragi u potrebi,
pokušavamo već neko vrijeme donirati 1,5 bočicu Natulana (procarbazin), rok upotrebe je do 09/2006 - nama srećom više ne trebaju, a kako znamo kako je teško doći u RH do ovoga lijeka (treba ga naručiti, pa se čeka...) htjeli bi smo pomoći nekom tko je na početku procesa i hitno mu trebaju lijekovi. Udruga ni ovom prilikom kada se nešto donira se nije iskazala (nažalost), je da su godišnji odmori, ali malo više organizacije nebi škodilo. Ipak udruge služe da bi pomagale ljudima u potrebi. No, kako je i ovaj forum rezultat rada Udruge, oprošteno im je. Nadam se da će lijekovi na vrijeme ipak nekome dobro doći.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
Gost

PostPostano: sri kol 09, 2006 7:22 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pošto ja nemam pojma za što je taj lijek,a okružena sam ljudima koji su u samom početku svoje bolesti,molim za objašnjenje čemu služi,naime znam osobu koja boluje od leukemije,a ja sam imala (il imam) limfom pa molim,jer ljudi često kasno saznaju za neki potencijalni lijek.Naravno u većini slučajeva ljudi kojima je potreban znaju za njega,al čisto zbog informiranosti!
[Vrh]
lavina2
Gost

PostPostano: sri kol 09, 2006 7:24 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ovo gore je-Lavina
[Vrh]
branka

PostPostano: sri kol 09, 2006 9:44 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja sam pila Natulan kao dio BEACOPP protokola kemoterapije...
I sama imam nesto viska tih tableta, ali ne dovoljno za kompletan ciklus,
pa ih planiram odnijeti na odjel na kojem sam se lijecila,
oni ce nabolje znati sta dalje s tim.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku MSNM
na_prvi_pogled

PostPostano: čet kol 10, 2006 6:45 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Natulan je dio COPP protokola u liječenju Hodgkinove bolesti (Morbus Hodgkin), što opet ide u limfome. Spada u skupnu lijekova starije generacije, ali je u našem slučaju bio vrlo djelotvoran. Nama su na odjelu rekli da ne znaju nekoga kome je trenutačno taj lijek potreban (Vinogradska bolnica).
[Vrh]
na_prvi_pogled

PostPostano: čet kol 10, 2006 6:56 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Zaboravih dodati: čačkanjem po netu može se doznati da se Natulan koristi i za liječenje nekih drugih bolesti osim M. Hodkin - npr. u lječenju astrocitomnog maliognog glioma (tumor na mozgu). Možda se može upotrijebiti i za još ponešto?
[Vrh]
mirna
Site Admin

PostPostano: uto ruj 12, 2006 5:48 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Možda malo kasno odgovaram na ovaj post ali imala sam potrebu reći da ukoliko imate lijek koji vam više ne treba a ne znate komu ga donirati, možete se posavjetovati u Udruzi da li postoji netko kome se lijek može dati. Isto tako, postoji opcija da lijek odnesete u dnevnu bolnicu na hematologiju te se posavjetujete sa sestrama o tome kome bi se lijek mogao donirati. Tamo dolaze ljudi na terapiju i mislim da bi vas medicinsko osoblje moglo na nekoga uputiti a lijek bi se na taj naćin ipak mogao iskoristiti.
Toliko o mojim idejama Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.