www.hull.hr www.hull.hr
Dobro došli na forum Hrvatske udruge leukemija i limfomi

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

"Normalan" život tijekom terapije
Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Vanda

PostPostano: čet tra 16, 2009 10:49 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Hej, prošlo je ok sve dok se nisam ustala iz kreveta, onda mi se zavrtilo i pozlilo kao nakon vožnje busom iz 70tih po Jadranskoj magistrali. Prespavala sam pol dana i osjećala se prilično tupkasto, al sam uspjela jest i čaj od metvice mi je smirio želudac, Zofran još nisam dirala. I danas mi se malo vrti kao od lošeg vina, al sve u svemu ok. Malo me boli i vena. Našla sam negdje na webu da nije loše ulje od gospine trave za to, pa sad mackam. Kako si ti? Obavezno javi kakvi su nalazi, pa da možemo proslavit posljednju terapiju!

Pitala sam za kateter jučer u bolnici i u biti su mi rekli slično što i ti - da to stavljaju samo u krajnjoj nuždi jer nemaju dobre uvjete da se kateter održi u stanju sterilnosti u kakvom bi trebao bit, a da su komplikacije jako velike ako se inficira. Što ću, morat ću guslat sa venama ko i svi.

Pitala sam i za nupogen i meni su rekli da oni sami to daju po potrebi, da o tome ne brinem. Question

Krv - kažu da je vadim sama dan-dva prije terapije. Zasad mi je malo dosta bockanja, pa ću se kljukat voćem, multivitaminima, immunomaxom i ostalim čudima i nadat se najboljem.

Za curu sa izvadjenim jajnicima - slažem se, grozota. Al sa druge strane, stvarno je bila nezgodna situacija - šta da nisu žei izvadili pa onda ona umrla jer nisu. Ja sam razmišljala o pohrani jajnih stanica i/ili blastocista, međutim sakupljanje jajnih stanica dosta dugo traje a ABDV je u samo rijetkim slučajevima gametotoksičan i teratogen pa valjda neće bit ništa. Inače, drugima za informaciju, u Sloveniji rade postupak uzimanja jajničkog epitela (tkiva) koje zamrznu i transplantiraju natrag nakon operacije. To je, po meni, skoro pa najbolja opcija jer se u jajničkom epitalu nalazi puno više jajnih stanica nego što se može dobiti hiperovulacijom sa hormonima.
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
mpodun12@

PostPostano: čet tra 16, 2009 6:24 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

tako je meni danas.Kao da sam jučer bila pijana.Jučer sam se zbljuvala u bolnici.Taman sam krenula k doktorici i onda mi je pozlilo.To zato što sam ju ogovarala ha,ha.Ja krenem u wc,a sestra i tehničar puše pa se zaključali.A meni več bljuvotina u rukama.Jedva su otključali,wc pun dima.Fuj,dušu sam izrigala.Poslije je bilo dobro al isto sam ležala doma i bila tupava.Dala mi je docka hrpu svakakvih antibiotika da se kljukam preventivno.Joj molim boga da se neće đubre ponovit i da ga više nema.Sad čekam da me pozovu na pet ct skan pa da vidimo.Urati su mi dosta visoki u mokrači,neznam zašto.moram malo istraživat po netu.A vjerojatno od citostatika.Kad imaš iduču kemu?Držim ti fige da sve bude super,pa kad se izliječiš da se nađemo i zarakijamo. Laughing Laughing Laughing
[Vrh]
taja

PostPostano: čet tra 16, 2009 7:23 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ćao ženske!
Mpodun-muž mi je radio autotransplataciju jer mu je PET nakon završenih 8 ciklusa kemo svijetlio na puno mjesta(pisala sam o tome na forumu podrške,pročitaj).
To je metoda koja se koristi kao zadnja standardna ako terapije ne upale.

Vanda-spržene vene je moj izraz za oštećene i od kemo uništene vene.Njemu su bile stalno upaljene,otečene i crvene,uništene su trajno.
Danas mu je vađenje krvi najveća moguća trauma.
Terapiju je primao u Splitu,a na Rebru su se čudili njegovim venama i rekli da do toga nije trebalo doć.Da su sestre tomu krive.

Mpodun,čestitam na zadnjoj kemo!
[Vrh]
Vanda

PostPostano: čet tra 16, 2009 8:41 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

mpodun - apsolutno ćemo se zarakijati! SKužila sam i ja da se u WCu puši. Možda da si se izrigala po njima hehehehe? Budem ja next time u tvoje ime. Very Happy Iduća kemo je 29.4.

taja - a joj, zvuči strašno. Toga me je skoro pa najviše strah (pa toga i chemo braina - da bum ostala tupava). Baš mi je drago da vam je konačno uspjelo rješit se đubreta.
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: pet tra 17, 2009 1:46 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

pa več sam počela povračati u ruku kad su otvorili vrata,pošizila sam.Kaže sestra što nisam prije otišla na wc.Došlo mi da joj kažem-šta se ti vataš po šekretima koda imaš 15 god.Mene su danas zvali da 6.5 dođem na pet ct.Pa ćemo vidjeti daliću i ja svijetliti.Nedaj bože!Ma nebuš ostala tupava vidiš da sam ja "okejjjjjjjjjjj" Laughing Heparin krema nije loša za vene.Tajo pročitat ću post,hvala!Vanda ,javljaj dal ima nusica.Šta si odlučila hoćeš ić delat?
[Vrh]
Vanda

PostPostano: pon tra 20, 2009 11:32 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo, otišla radit. Nusova (odbijam koristit umanjenicu za nešto tako neugodno) je bilo dva dana, nakon toga ok, čak sam u subotu bila na svadbi i plesala. Smile Danas sam na poslu i ok mi je. Osim što mi je u riječkom stanu pukla cijev pa mi je stan sav vlažan, otpao mi je brisač i raste mi umnjak - ovo je moj sretan mjesec! Razz
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: pon tra 20, 2009 4:28 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

haj!drago mi je da si ok,najjače nuserine(i ja sam jedno vrijme odbijala koristiti umanjenicu)će krenuti 7 dana nakon th.bar ja tako bilo meni.onda je počeo pad leukocit i popratna sranja.nemora bit kod tebe tako kod mene je orvih par dana kao da sam na spidu(probala jednom kao mlada)sva sam užurbana,radila bi nešto,kuću zidala i iskočila iz svoje kože.tako mi je bilo u petak.morala sam popit normabel da se skuliram,jer nisam ni zaspat mogla nego bi najradije na rave party.od danas poćinje "spuštanje",sutra kontrola leukocita.no ja sam na 3 različita antibiotika koja sam dobila za svaki slučaj(dva antimikotika i nešto za zglobove jer mi je urat povišen u krvi a neznam zakaj pa me giht hvata.ja sam pravi jeremija iz alana forda.stara baba a imam samo 33 ljeta ko isus kad je razapet.ja odmah u tome vidim simboliku jer sam praznovjerna.ne želim se ni radovat poslijednjoj kemi da što ne prizovem.evo sam i svu tastaturu popljuvala protiv uroka Razz Razz
[Vrh]
Vanda

PostPostano: uto tra 21, 2009 8:54 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Baš mi je jučer rekla moja doktorica opće prakse da ABVD kemoterapija hoće povećavat ureu u krvi, tako da je to izgleda normalno. Dapače, pitala me što mi daju za ureu, na što je dobila moj blesav pogled. Eto, neću se zasad još sa tim opterećivat, sve će se vidjet na slijedećoj krvnoj pretrazi.

Kako to da te tako kljukaju antibioticima? Jel to zbog one nezgode nakon 6te kemo ili je to standardna procedura?
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: uto tra 21, 2009 11:01 am    Naslov: Citiraj i odgovori

to je zbog 6 keme koja ja bila koma.mani je za tu ureu dala aluprinol il tak nekak jer su me zglobovi počeli boliti da sam jedva hodala.a ova dva antimikotika su da se nebi razvila kandida koja me skoro ubila.ak počneš kašljat i iskašljavati odma nosi iskašljaj na analizu.zamisli meni danas leukociti 0,45.Jebote to je za bolnicu al dok nedobijem temperaturu neidem nikam.pikam se dva puta dnevno sa neupoginom pa će ih nadam de dići.glupi leukociti.sad opet nesmijem iz kuće bar dok se ne dignu na 1.Pa nemoš vjerovat?srečom pa se oni brzo množe.al ak dobim temp. na tak niske leuko eto i upale pluča.jesi ti svoje vadila?koliki su Evil or Very Mad
[Vrh]
Vanda

PostPostano: uto tra 21, 2009 2:25 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ništa nisam vadila, vadit ću 2 dana prije slijedeće kemo (to je slijedeći ponedjeljak) ono što su mi prepirali. Niš drugo mi nitko službeno nije spomenuo pa zasad neću ni čačkat zbog one stare: Ko traži, taj i nađe. Razz

Našla sam neš zanimljivo na temu uree, problema sa srcem i sličnih "divota" - http://en.wikipedia.org/wiki/Tumor_lysis_syndrome pa ću baš upitat svog liječnika na slijedećoj seansi o tome.
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: sri tra 22, 2009 2:28 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

ti se kemiraš svaka 2 tj?mani danas leuko 0,9.jezik mi je sfuren što inije tako loše pošto sam živčana i svađala bi se sa nekim a sad nemrem zinuti.svako zlo za neko dobro.bum sad išla vidjeti onaj link.prespavala sam pol dana danas,hvala bogu da imam mamu koja djecu pazi.baš sam trula Rolling Eyes
[Vrh]
Vanda

PostPostano: čet tra 23, 2009 8:58 am    Naslov: Citiraj i odgovori

Da svaka 2 tjedna, sa ABVD koktelom. Ti si išla rjeđe?

Za jezik - meni je moja zubarka jako toplo preporučila Gelclaire gelić za sprečavanje virusnih i gljivičnih oboljenja usta. Ima oduran okus al moj je jezik zarastao i nema ni traga gljivama ili aftama.
[Vrh]
mpodun12@

PostPostano: čet tra 23, 2009 11:19 am    Naslov: Citiraj i odgovori

ja sam išla svaka 3 tjedna.R-chop protokol.to oni po dijagnozi valjda th.daju.joj neznam kak bi svaka 2 ntj izdržali moji leukocitići.izmađu 7 i8 sam imala pauzu mj.dana.da je sve išlo kak treba ja bi još prije dva i po mj. završila th.I meni je zubarka preporučila gingogel koji košta preko 100 kn a nisam vidjela da djeluje nešto bolje od hexorala,tak da sam na hexoralu.malo ga razvodnim jer je jak Very Happy
[Vrh]
zokky

PostPostano: čet tra 23, 2009 4:30 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav svima!
Za povećavanje leukocita napravite u sokovniku sok od cikle, mrkve i jabuke. Sve svježe. Pijte ga po gutljaj-dva svakih sat vremena. Kod moje supruge je bio jedan ovakav slučaj: dan prvi-leukociti 0,3- neupogen; dan drugi-leukociti 0,8 - neupogen ; dan treći-leukociti 0,9 - sok od cikle, mrkve i jabuke ; dan četvrti-leukociti 3,5 i pitanje u bolnici: Gdje ste išli na primanje krvi??
Probajte i javite rezultate.
mpodun12@

PostPostano: pet tra 24, 2009 7:32 am    Naslov: Citiraj i odgovori

bok zoky!drago mi je da si se javio.kako si?mani danas leuko 0.75.pali su od jučer a 2 neupogina si dajem i grlo me boli.zvala sam docku pa je rekla da se pikam 3 puta,ak se javi temp. odmah bolnica.Valjda se neće javiti.Isto tak mi je rekla ništa sirovo jesti samo termički dobro obrađeno,tak da nisam pametna dal da pijem taj sok sada il ne.joj izludiće me leukociti.kak to kod mene tak jako pada i neda ni neupoginu da ih diže?tko će izdržati tolike neupogine,potrgat će mi kosti.Čini mi se da si rekao da imaš djetešce?kako je ? Rolling Eyes
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    www.hull.hr -> Liječenje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 2 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.